برگزاری جلسه برنامه ریزی و هماهنگی یادواره شهدای گمنام نیمروز

تا شهدا: فرمانده سپاه نیمروز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس افزود: وظیفه همه ماست تا با برگزاری یادواره های شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت را از نسلی به نسل دیگر انتقال دهیم تا آیندگان بدانند شهدا با اهدای خون خود باعث اقتدار و عظمت ایران اسلامی شدند.
سرهنگ محمدرضا نخعی افزود: سالگرد تدفین شهدای گمنام در ۳۱ مرداد ماه با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار می شود.
وی یادآور شد: مراسم شهادت امام جعفر صادق (ع) نیز شامگاه یکشنبه ۱۹مرداد ماه در تمامی مساجد سطح شهرستان برگزار خواهد شد.
فرمانده سپاه نیمروز خاطرنشان کرد: لزوم توجه به امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه ماست و در همین راستا بکارگیری فردی مجرب در ستاد احیای این شهرستان را می طلبد تا در همه امورات زندگی خود با توجه به دستور مقام معظم رهبری بر حفظ امر به معروف ونهی از منکر به تعالی برسیم.
در ادامه فرماندارنیمروز ضمن تشکر از سپاه پاسداران در خصوص پیگیری امورات یادواره ها در این شهرستان بیان داشت: دولت در سال گذشته و امسال بودجه خوبی در خصوص کمک به خانواده شهدا و ترمیم آرمستان های شهدا در اختیار بنیاد شهید نیمروز قرار داده که ان شاالله با پیگیری های انجام شده بزودی این بودجه محقق می شود.
محمدحسن دهمرده در خصوص ساخت مقبره شهدای گمنام تصریح کرد: برای ساخت این مقبره از دانشجویان رشته هنر دانشگاه ملی زابل دعوت شود تا ضمن برگزاری مسابقه برای بهترین و کم هزینه ترین طراحی ساخت مقبره مفهومی از معماری ایران اسلامی نیز در ساخت مقبره شهدا نهادینه شود.
وی با اشاره به راه اندازی ستاد احیای امر به معروف اظهار داشت: این ستاد می تواند نقش بسزایی در مراسمات سطح شهرستان داشته باشد.
درپایان نیز غلامرضا یزدان پناه بعنوان نامیده تامل اختیار ستاد احیای شهرستان نیمروز منصوب شد.
* هامون پرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا