اخبار

برگزاری اولین جلسه شورای مشورتی ایثارگران با استاندار جدید سمنان

به گزارش تا شهدا؛ شورای مشورتی ایثارگران استان ، اولین جلسه خود را با دکتر خباز ، استاندار جدید سمنان روز شنبه ۱۹ دیماه ۹۴ در سالن غدیر استانداری تشکیل داد . 
در این نشست ، ابتدا مظاهری ، مشاور استاندار در امور ایثارگران با اشاره به توافقنامه رحمانی فضلی ، وزیر کشور و حجت الاسلام شهیدی ، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، اهداف تشکیل این شورا را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بهره جوئی از توانمندی ایثارگران در سطوح مدیریتی و عرصه های تصمیم سازی کشور قلمداد کرد .
در ادامه ، حجت الاسلام فریدون ، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز ضمن تبریک انتصاب دکتر خباز به عنوان استاندار جدید سمنان ، در مورد عدم اجرای ۲۷ درصد مفاد قانون جامع ایثارگران در سطح کشور و خصوصا در میان دستگاه های اجرائی با استناد به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقاء جایگاه ایثارگران و تعمیق و توسعه فرهنگ متعالی ایثار و شهادت به ایراد سخن پرداخت .
سپس ترحمی ، عضو این شورا ، به نمایندگی از ایثارگران استان با اشاره به اینکه به لحاظ پراکندگی جغرافیائی ۴۲ درصد ایثارگران استان در شهرستان شاهرود ساکن هستند با نظر مساعد و پیشنهاد این شورا ، موافقت دکتر دهقان ، رئیس وقت بنیاد را در سالهای گذشته مبنی بر احداث مجتمع فرهنگی ورزشی ایثارگران شاهرود اخذ و کار مقدماتی خود را اختصاص زمین و جذب بودجه و اعتبارآغاز کرده و در حال حاضر با پیشرفت نسبتا مناسب ، به شدت با کسر بودجه مواجه بوده و ایثارگران شهرستان چشم براه مساعدتهای مالی هستند . ضمن اینکه راه اندازی این مجتمع در ایجاد فرصتهای شغلی برای فرزندان ایثارگران می تواند بسیار موثر باشد .
در بخش پایانی این جلسه ، دکتر خباز ، استاندار سمنان ضمن اظهار خرسندی از توفیق ملاقات ایثارگران ، با تاکید بر اینکه چنانچه منویات مقام معظم رهبری و معمار بزرگ انقلاب را در بزرگداشت شان و منزلت ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جدی می گرفتیم امروز با این هجمه مشگلات فرهنگی مواجه نمی شدیم . ایشان در ادامه افزود : با توجه به محدودیت های شدید اعتباری لازمست با مدیریتی جهادی از امکانات دیگر دستگاه ها برای هم افزائی و کمک به ارتقاء جایگاه ایثارگران ، حل مشگلات موجود در این حیطه و بهبود شرایط فعلی بهره برداری شود . ایشان تاکید کرد جلسات خود را در این زمینه تداوم بخشیده و پیشنهادات روشن و مشخصی را برای عملیاتی کردن به استانداری ارائه دهید تا هم از اعتبارات استانی و و هم از مساعدتهای خارج از استان برای پیشبرد کار مجتمع فرهنگی ورزشی شاهرود استفاده کنیم . ایشان همچنین برای بازدید از مجتمع فرهنگی ورزشی ایثارگران سمنان نیز اعلام امادگی کرد .  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا