برگزاری آیین گرامیداشت یاد شهدا اقدامی ضروری است

تا شهدا – حجت الاسلام احمد پناهیان در دومین یادواره شهدای نیزار قم که در امامزاده عبدالله(ع) برگزار شد، با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم پاداش شهیدان را «فوز العظیم» معرفی کرده است، گفت: بسیاری شهادت را نوعی مرگ با سعادت تعریف می‌کنند، در حالی که خداوند در قرآن کریم تأکید دارد شهدا زنده هستند.

وی با بیان اینکه شهدای هشت سال دفاع مقدس ندای امام خمینی(ره) را لبیک گفته و در جبهه‌ها حضور یافتند، تصریح کرد: زمانی که امام خمینی(ره) فرمان حضور در جبهه‌ها را صادر کردند پیر و جوان، جان خود را در دست گرفته و در راه حفظ دین خدا جهاد کردند.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: حضور مردم در جبهه‌ها برای خاک و میهن نبود، بلکه در مسیر حفظ دین خدا و قرار گرفتن در برابر کسانی بود که برای نابودی اسلام ناب برخاسته بودند.

پناهیان ادامه داد: اینکه خداوند پاداش فوز عظیم را به شهدا وعده می‌دهد، برای این است که مجاهدان فی سبیل‌الله در برابر ناحق ایستاده‌اند و جانشان را فدا کردند.

وی تصریح کرد: امروزه علاوه بر دشمنان اسلام و تشیع عده‌ای حتی در درون کشور، نسبت به جایگاه شهدا و اهمیت خون شهیدان اظهار نظرهای اشتباهی می‌کنند که برگزاری چنین آیین‌هایی پاسخی به این افراد است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: خداوند به ملت ایران لطف کرد که ما را در مسیر ولایت قرار دارد تا دستورات الهی در جامعه ترویج شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا