برگزاري يادواره سرداران و ۳۸۰ شهيد دانشجوي فارس

تا شهدا – از ۳۸۰ دانشجوی شهید دانشجو در فارس، ۳۷۷ نفر در دوران جنگ تحمیلی، دو نفر در واقعه شهدای حسینیه رهپویان و یک نفر در واقعه حسینیه زاهدان به شهادت رسیده‌‍‌اند، ۱۳۰ شهید دانشجوی استان از ۳۸۰ شهید مربوط به شهر شیراز هستند .
فرمانده سپاه فجر فارس در یاوراه شهدای دانشجوی استان گفت: تمام آن ۳۸۰ دانشجو آمدند و در راه امام خود جان دادند و درس وفاداری را به ما آموختند.
سردار غلامحسین غیب پرور تصریح کرد: راه رستگاری و فلاح در آن مسیری است که شهدا مشخص کرده‌اند و ما در برابر شهدا مسئولیت سنگینی بر دوش داریم و مبادا که در محیط‌های دانشگاهی سکولاریسم ترویج شود و یاد خدا در کلاس‌ها از یاد برود.
وی به توطئه تکفیری ها در عراق و سوریه اشاره کرد و گفت: گروه‌های تکفیری ساخته دست استکبار امروز به نام پیامبر مهربانی ها سر می‌برند و به ناموس ملت‌های اسلامی تجاوز می‌کنند و سؤال اینجاست که آیا این کارها روش اسلام است؟
غیب پرور خاطرنشان کرد: امروز پدران و مادران شهدا با موهای سپید و عصابه‌دست گاه با ویلچر در جمع ما حاضر هستند و اینان اثبات کردند که به امام خود وفادار بودند و بر این راه ایستادند و تمام هستی خود را در طبق اخلاص نهادند.
این فرمانده دوران دفاع مقدس سپس اظهار داشت: شهید «حسن ریخته‌گران» دانشجوی زمین‌شناسی دانشگاه شیراز و در شمار ممتازان بود و پیکر وی سه ماه در منطقه دشمن قرار داشت و تنها از طریق انعکاس نور خورشید بر ساعت مچی وی دیده می‌شد.
در این مراسم از کارت دانشجویی شهدای دانشجو، نرم‌افزار اطلاعات شهدای دانشجوی فارس و تمبر یادواره با حضور خانواده گرانقدر شهدا رونمایی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا