برگزاري يادواره‌هاي شهدا به نسل‌هاي بعدي منتقل شود

تا شهدا – يادواره ۴۴۰۰ شهيد سرافراز كرمانشاه، امروز چهارشنبه ۲۶ فروردين ۹۴ با حضور دكتر علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در حسينيه ثارالله سپاه نبي اكرم (ص) برگزار شد.
علي لاريجاني در اين مراسم با تجليل از رشادت‌هاي شهداي والامقام ايران اسلامي، برگزاري يادواره‌هاي شهدا را به عنوان ميراث گرانقدري برشمرد كه بايد به نسل‌هاي بعدي جامعه منتقل شود.
رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه فرهنگ شهادت در راه اسلام، فرهنگي بسيار ارزشمند و متعالي است، گفت: اگر ملتي از اين فرهنگ عزت آفرين و حماسه ساز دست برداشت، به يقين عقب افتاده مي‌شود. علو درجه براي يك ملت اين است كه طعم شهادت در راه خدا را بچشد و جوانانش به اين مجاهدت‌ها افتخار كنند.
رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: علو درجه براي يك ملت اين است كه طعم شهادت در راه خدا را بچشد و جوانانش به اين مجاهدت‌ها افتخار كنند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به تحولات منطقه‌اي اشاره كرده و حمايت بعضي از كشورهاي منطقه از گروه‌هاي تروريستي در سوريه و تجاوز به كشور يمن را ناشي از تقليل تفكر سياسي حاكمان اين كشور‌ها دانست و اضافه كرد: آن‌ها در قضيه يمن مي‌گويند كه چرا اين كشور از زيرچتر ما خارج شده و مردم آن مي‌خواهند به سرنوشت خود مسلط شوند، در حالي كه سياست اصولي ايران اسلامي ايجاد ثبات، مردم سالاري و آرامش در منطقه است.
دكتر لاريجاني در خصوص مسائل هسته‌اي نيز گفت: ايستادگي ملت ايران در مسئله هسته‌اي نشأت گرفته از روحيه حماسه سازي و فرهنگ ايثار و شهادت است. ملت خود به اين تكنولوژي هسته‌اي دست پيدا كرده و همين ملت از آن حمايت مي‌كند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا