اخبار

برگزاري جلسه شوراي ترويج فرهنگ ايثار وشهادت

به گزارش تا شهدا؛ جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان با حضور معاون سياسي وامنيتي استاندار كهگيلويه وبويراحمد  مديركل بنياد شهيد وامور ايثارگران وجمعی از مدیران دستگاه های اجرایی ذی ربط به مناسبت ٢٢اسفند روز بزرگداشت شهدا در سالن شماره يك  استانداری برگزار شد.  
در این جلسه معاون سياسي وامنيتي  استاندار كهگيلويه وبويراحمد با بیان این که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جامعه را در برابر خطرهای اجتماعی و تهدیدهای دشمنان مصون نگه می دارد گفت: ما امروز بیش از هر زمان دیگر به تقویت و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در مقابله با تهدیدهای دشمنان نیاز داریم. 
محمدي افزود: در جلسات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سعی می کنیم به مناسبت های مختلف و برگزاری یادواره ها مبانی و مؤلفه های اصلی در تقویت و تعمیق این فرهنگ را مورد توجه قرار دهیم چرا که یقین داریم نیاز امروز جامعه در رسیدن به خودباوری های واقعی، بهره گیری از سرمایه های ارزشی و آرمانی است . 
وی با اشاره به این که برگزاری یادوراه شهدا و دیدار با خانواده های معظم شهدا برای جامعه جزء ضروریات است ادامه داد: برگزاری یادواره های شهدا به عناوین مختلف و دیدارها بهانه ای است تا ما با فرهنگ ایثار و شهادت آشنایی نزدیک تری پیدا کنیم و بدانیم که در آبادانی و استقلال این کشور چه سرمایه های عظیمی را از دست داده ایم تا امروز شاهد عظمت و عزت انقلاب در عرصه های جهانی و بین المللی باشیم . 
معاون سياسي وامنيتي  استان ضرورت برگزاری جلسات مستمر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یاد آور شد و خاطر نشان کرد: باید مصوبات این جلسات مورد توجه دستگاه های اجرایی مرتبط قرار گرفته و زمینه را برای بهتر انجام دادن امور فراهم کنند.
محمدي تصریح کرد: ادارات استان با احساس مسئولیت بیشتری برنامه‌های ۲۲ اسفند را اجرا کنند.
این مسئول با اشاره به اینکه اقتدار و امنیت ملی و افتخار کنونی ایران اسلامی مرهون جانفشانی شهدا است، افزود: ادارات استان در ۲۲ اسفند از خانواده شهدای خود دفاع کنند و استانداری از ۲۴ خانواده شهید استانداری و ادارات تابع تجلیل می‌کند.
در ادامه سید مصطفی مهدی به اهم برنامه‌های روز شهدا اشاره کرد و گفت: برگزاری یادواره شهدای ورزشکار و نهضت سوادآموزی، شب شعر شهدا در دهدشت، افتتاح یادمان شهید خداعفو عبدیان شهید عرصه رسانه و غرس نهال به یاد یک هزار و ۸۴۳ شهید استان از برنامه‌های هفته شهید است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برگزاری همایش پیاده‌روی و دوچرخه سواری و سخنرانی مدیران بنیاد شهید شهرستان‌ها پیش از خطبه‌های نماز جمعه از دیگر برنامه‌های روز بزرگداشت شهدا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا