برپایی مراسم یاد و خاطره شهدای تاکستان

به گزارش تا شهدا؛ حجت‌الاسلام شمس‌الدین موسوی شالی، امام جمعه شال در این مراسم که روز گذشته در مسجد بنی‌هاشم این شهر برگزار شد، اظهار کرد: شهدا با نثار خون خود رفتند تا خط ولایت تقویت شود به همین سبب ما باید ادامه دهنده راستین خون شهدا و خط آنان در حرکت در مسیر ولایت‌مداری باشیم.
امام جمعه شال با اشاره به برپایی یادواره شهدا، افزود: شهدای هشت سال دوران دفاع مقدس حق بزرگی بر گردن ما دارند و برپایی این محافل به ما یادآوری می‌کند که راه آنان را با شکوه هرچه تمام‌تر ادامه دهیم.
موسوی شالی با بیان اینکه مهمترین اهداف برگزاری این یادواره انتقال ارزش‌ها و آرمان‌‌های شهدای هشت سال جنگ تحمیلی به نسل جوان و آینده‌ساز کشور است، عنوان کرد: دراین آئین مذهبی و معنوی، شاهد حضور پرشور اهالی این شهرستان، خانواده‌های شهدا، ایثارگران و مسئولان هستیم که این امر بیانگر ماندگاری ارزش‌ها و آرمان‌های شهدا است.
وی با بیان اینکه شهدا دین بزرگی بر گردن ما دارند، تاکید کرد: پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های والای شهدا وظیفه همگانی بوده که باید جوانان را نسبت به این وظیفه حساس واقف کرده و تلاش کنیم تا این ارزش‌ها در جامعه ماندگار شود.
یادآور می‌شود؛ شهرستان تاکستان در دوران دفاع مقدس ۵۸۶ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
* ایکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا