برای تبیین راه شهدا برای نسل جوان تلاش شود

به گزارش تا شهدا؛ سردار سرتیپ یعقوب زهدی دراین دیدارها  ضمن تجلیل از استقامت خانواده‌های شهدا افزود: خانواده‎های شاهد و ایثارگر جایگاه ویژه‌ای درجامعه دارند و باید بتوانیم آنگونه که شایسته است از ایشان قدردانی کرد.
وی با تأکید برحفظ ارزش‌های ایثار و شهادت گفت: به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله) زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهدات نیست.
مسئول استراتژیک دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح کشور در ادامه بیان کرد: شهدا نیازی به تجلیل ندارند و زبان هم قاصر است ازتوصیف مقامات بزرگ شهدا، ولی برای نسل فعلی و آینده شناخت سیره و راه شهدا امری ضروری است و نسل جوان باید شیوه ومنش شهدا را بدانند و بشناسند.
سردار سرتیپ زهدی از همرزمان سردار شهید حاج جعفر نجفی آشتیانی درمنزل این شهید بزرگوار به ابعاد شخصیتی و اخلاقی این شهید اشاره و اظهارکرد: شهید نجفی از بنیان گزاران دیدبانی در سپاه بود و فردی خلاق، با تقوا و شجاع و با ایمان بود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آشتیان نیز گفت: جامعه ما برای بدست آوردن این اقتدار بهای گزافی پرداخته و تا همیشه به خانواده شهدا و رزمندگان مدیون است.
رمضانعلی‎چراغعلی‎گل ضمن قدردانی از مسئولان جهت دیدار باخانواده شهدا افزود: این دیدارها گرچه یک وظیفه است درقبال این عزیزان ولی باعث دلگرمی والدین و خانواده‌های ایشان است تا بدانند ملت ایران هرگز فداکاری فرزندان این خاک را فراموش خواهند کرد.
گفتنی است دراین دیدار ها سردار داود غیاثی‌راد معاون روابط عمومی و ارتباطات راهبردی اشراف ستاد کل نیروهای مسلح، رمضانعلی چراغعلی‎گل رئیس بنیاد آشتیان، محمود حسنی فرماندار شهرستان آشتیان و جمعی از  همرزمان شهید نجفی و مسئولین استانی و شهرستانی حضور  داشتند و ازخانوادهای معظم شهیدان حسین جعفری، سردار شهید حاج جعفر نجفی و شهید مهدی پاینده تجلیل شد.
شهید حسین جعفری سال ۱۳۴۱ درنادرآباد متولد و درتاریخ ۲۷ آبان ۶۳ درپایگاه حاج بایرام به شهادت رسید، شهید حاج جعفر نجفی آشتیانی سال ۱۳۴۰ درآشتیان متولد و درتاریخ ۲۹ آبان ۶۲ درپنجوین عراق به شهادت رسید و شهید مهدی پاینده آشتیانی سال ۱۳۴۴ درآشتیان متولد و درتاریخ ۲۴ اردیبهشت ۶۵ درمنطقه حاج عمران به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا