اخبار

برای اعتلای ایران اسلامی باید شأن و جایگاه شهدا حفظ شود

به گزارش تا شهدا؛ سیدمصطفی کشفی روز شهید را نمادی از پیروزی حق دانست و گفت: اینکه امروز نام شهدا هنوز هم زنده است و یاد آنها بر تارک میهن اسلامی ما می‌درخشد خود نمونه‌ای عینی برپیروزی انقلاب اسلامی ماست.
رئیس بنیاد ساوه بر زنده نگاه داشتن راه و تفکر شهدا تأکیدکرد و افزود: زنده نگاه داشتن یاد و نام شهدا عدالت و حق را ماندگار خواهد کرد.
وی درخصوص تاریخچه تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی گفت: بنیاد شهید در ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸، به فرمان امام(ره) تاسیس شد و دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی و اداری است و امور آن طبق مقررات و قوانین مربوط به نهادهای عمومی غیردولتی و در چهار چوب اساسنامه مصوبه و آیین نامه‌های مربوط زیر نظر رئیس جمهور و نظارت عالیه مقام معظم رهبری اداره می‌شود.
کشفی احیا، حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی، زنده نگه داشتن یاد شهیدان و حفظ آثار آنان، تجلیل و تکریم از خانواده‌های شهیدان، جدیت درامور فرهنگی خانواده‎های شاهد، خوداتکایی و قانونمند کردن ارایه خدمات به آنان و بسیج امکانات نظام به منظور پراکندن عطر ملکوتی شهادت درجامعه را محور فعالیت‌های این نهاد مقدس برشمرد.
این مقام مسئول افزود: بعد ازپیروزی انقلاب، برای سامان دادن بیشتر به امور شهدا و خانواده‌های آنان، با فرمان امام(ره) بنیاد آغاز به کار کرد که با آغاز جنگ تحمیلی و بیشتر شدن تعداد شهیدان، وظیفه و تکلیف بنیاد شهید سنگین‌تر شد.
وی ادامه داد: برآنیم که امسال مراسمات روز شهید را باشکوهتر ازسالیان قبل برگزار کنیم، براین اساس بنیاد شهید و امور ایثارگران باتوجه به اهمیت موضوع تلاش کرده برنامه‌های ویژه و تأثیرگذاری جهت آشناسازی و گرامیداشت شهدا درمیان همه­ی اقشار و گروه ها اجرا کند.
گفتنی است این جلسه روز سه شنبه ۱۱ اسفند ۹۴ باحضور همکاران دردفتر رئیس بنیاد ساوه برگزارشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا