بدرقـه مدافعان شهید حـرم

تا شهدا: هنوز از بهت و حیرت جان سپردن مهاجران الی‌ا… منا فارغ نشده بودیم كه خبر شهادت سردار حسين همداني داغمان را تازه‌تر و عزم‌مان را در مبارزه با استكبار و متجاوزان به حریم حرم اهل‌بیت (ع) مستحكم‌تر کرد.
امسال محرم با عزای مهاجران الی‌ا… منا زودتر آمد و با شهادت سردار حسینی‌مان و دو سرباز با وفایش نیز عزا صد چندان شد. انگار با آمدن پیکر پاک مسافران کرب وبلا، کربلایی دیگر در راه است.
پس از گذشت دو هفته از تشییع باشکوه پیکر پاک سردار رشید اسلام حاج حسین همدانی، بار دیگر مردم همدان عشق و ارادت خود را به دو شهید دیگر مدافع حرم آل‌ا… با تشییع باشکوهی نشان دادند.
ستوان یکم پاسدار شهید مجتبی کرمی و بسیجی دلاور مجید صانعی موفق از مدافعان حرم آل‌ا… بودند که در حفظ و حراست از حرم حضرت زینب(س) و کمک و تقویت جبهه مقاومت اسلامی در جنگ تروریستی سوریه، به دست تروریست‌های داعشی به شهادت رسیدند.
دیروز آستان مقدس امام‌زاده عبدا… همدان میزبان دو شهید مدافع حرم آل‌ا… و تشییع‌کنندگان این دو گل پرپر بود.
 مردم همدان از پیر و جوان، زن و مرد در آستان امامزاده عبدا… جمع شده بودند تا پیکر پاک این دو شهید مدافع را تا آرامگاه ابدیشان بدرقه کنند.
مراسم عزاداری شهادت این دو شهید مدافع با عزاداری سید و سالار شهیدان و بزرگداشت شهدای ۳۰ مهرماه ۵۷ همدان گره خورده بود.
مردم شهیدپرور همدان که از ساعت ۱۰ صبح در حرم امام‌زاده عبدا… جمع شده بودند با ورود پیکر مطهر دو شهید مدافع با اشک و ناله شعار “یاحسین” و ” یا زینب” سر دادند.
وقتی مجری برنامه اعلام کرد که از شهید مجتبی کرمی دختر سه ساله‌ای به یادگار مانده است بغض جمعیت به یاد دختر سه ساله سید و سالار شهیدان شکست و صدای ضجه و گریه‌ عزاداران آستان امام‌زاده را غم‌آلود کرد.
پس از مرثیه‌خوانی مداح اهل بیت و همراهی مردم شهیدپرور با سر دادن شعارهای “یا‌حسین(ع)”،”یا زینب(س)”،”این گل پر پر شده از کجا آمده، از سفر کرب و بلا آمده” جمعیت برای اقامه نماز بر پیکر پاک این دو شهید آماده شدند.
نماز با اقامه نماینده‌ ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان بر پیکر پاک دو شهید مدافع حرم قرائت شد و پس از آن پیکر شهدا برروی شانه‌های مردم برای تشییع قرار گرفت.
تشییع پیکر پاک دو شهید مدافع از ابتدای میدان امام‌زاده عبدا… تا میدان امام‌خمینی توسط مردم شهیدپرور همدان تشییع شد و پس از آن مردم برای مراسم خاکسپاری در گلزار شهدا حاضر شدند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان در این مراسم با ایراد سخنرانی گفت: امروز در اینجا جمع شده‌ایم تا با این دو شهید بزرگوار میثاقی دوباره ببندیم، دو شهید بزرگواری که امروز حماسه آفریدند.
حجت‌الاسلام سیدحسن فاضلیان به عنوان یکی از شاهدان عینی واقعه ۳۰ مهرماه ۵۷، اظهار کرد: در ۳۰ مهرماه سال ۵۷ دژخیمان رژیم پهلوی مردم انقلابی شهر همدان را به گلوله بستند و تعدادی از آنان را به شهادت رساندند.
حجت‌الاسلام فاضلیان خاطرنشان کرد: پس از واقعه ۳۰ مهرماه ۵۷، امام راحل که در آن زمان در پاریس تبعید بودند نسبت به رشادت‌ها و ایثارگری‌های مردم همدان عکس‌العمل نشان دادند و حضرات آیات عظام وقت از جمله آیت‌ا…گلپایگانی در پیامی به مردم همدان نوشت این خود نشان از بزرگی حرکتی است که در همدان اتفاق افتاده است. به گفته وی، ریشه ۱۳ آبان‌ماه که به عنوان یک روز تاریخی و سرنوشت‌ساز برای ایران است از ۳۰ مهرماه ۵۷ همدان رقم خورد.
حجت‌الاسلام فاضلیان متذکر شد: کشته‌شدگان در راه خداوند و شهدایی که برای دفاع از حرم مطهر حضرت زینب(س) جان شیرین خود را تقدیم کردند با ارزش هستند و بر چشم ما جای دارند.
وی گفت: مردم همدان در قدردانی از شهدا بی‌نظیر عمل کردند که این امر را در تشییع با شکوه سردار سرلشکر حاج حسین همدانی اثبات کردند.
* همدان پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا