با دست بسته پر کشیدن هنر است….

تا شهدا – روزهایی است که در میهن عزیزمان بار دیگر عطرخوشبوی شهیدان و این بار  با حال و هوای غواصان جان برکف پیچیده است در حالکه بسیاری از ما سرگرم دنیا و مافیها شده ایم ۱۷۵ شهید غواص با دستان بسته خویش باز آمده اند تا حکایتی تازه از سرگرمی ما انسانهای خاکی و غرق در زیور و زینت دنیا را یادآوری کنند. شهید چه مقامی دارد که مولای متقیان عبدصالح خداوند در فرازی از خطبه ۲۳ نهج البلاغه ارزو می کند خداوند منازل و  مرتبه شهدا را به ایشان عطا نماید. ( نسال الله منازل الشهداء و معایشه السعداء و مرافقه الانبیاء ) .
این بار ۱۷۵ شهید غواص  بالب های تشنه و دستهای بسته آمدند تا به جاماندگان  یاد دهند که اگر در امر بندگی خدا کارمان گره خورده درآستانه ماه مبارک رمضان شفیع ما شوند برای پاک شدن و  ورودی زیبا به ماه میهمانی خدا.
وقتی خوب می نگریم دقیقا هرزمان که عالم بشریت دچار فتنه های مختلف شد گلهای پرپر ۸ سال دفاع مقدس به وطن بازمی گردند تا درکوران حوادث و شُبهات دست ما را گرفته و به منزل محبوب برسانند.
چندسال پیش وقتی که تعدادی از شهدای تازه تفحص شده را به میهمن آوردند در عالم رویا یکی از شهدا بخواب همرزمان خویش امد و گفتگویی کوتاه و پرمغز داشت که جای بسیار تامل دارد؛ آن  شهید به دوست و همرزم خویش اینچنین دردل می کند : آنگاه که شما زمینیان در مسیر هدایت جامعه نمی توانید کاری کنید ما شهدا با پیکرهای بی جان خویش دست بکار شده و به جمع مردم باز می گردیم تا مسیر بندگی و دوری از گناه را  به مردم نشان دهیم.
 رزمندگان جبهه جهاد  به چنان مقامی می رسند که استاد اخلاق حضرت آیت الله مشکینی رحمت الله وقتی جهت سرکشی به یکی از نقاط عملیاتی سرکشی می کند یکی از رزمندگان از ایشان درخواست می کند که عبای آقای مشکینی را برای تبرک تحویل بگیرد، آیت الله مشکینی در پاسخ با این درخواست می فرماید: من حاضرم عبای خویش را به شما بدهم اما بشرط آنکه یکی از آن نمازهایی که شما درایام عملیات با پوتین و درحال اضطرار خوانده اید ثواب و اجرش را به من بدهید.
۱۷۵ شهید غواصی که از ۴ گردان ۲۵کربلا، ۴۱ ثارالله، ۱۴ امام حسین(ع) و ۷ ولی‌عصر(عج) تازه تفحص شده اند آمدند درایام پایانی ماه شعبان تا به ما درس آزادگی و استقامت در برابر سختی ها و مشکلات دنیا را تعلیم دهند.  آمده اند تا به ما تلنگری بزنند که اگر نمی توانیم نایب امام زمان(ارواحنا له الفداء) را یاری کنیم کناری بایستیم و بنگریم که چگونه آن کبوتران عاشق با جسم های بیجان و دستهای بسته و لبان خشکیده  به یاری حسین زمان می آیند.
 قطعا حضور چنین گلهایی دراین دوره درعین حالیکه عطرافشانی می کنند محیط جامعه را به نوعی سم پاشی، میکروب زدایی و بیمه می کنند احوالات ما را در حالیکه روزهای پایانی ماه شعبان را سپری می کنیم و کم کم آماده می شویم جهت ورود به میهمانی زیباترین محبوب، شهدای غواص آمدند تا شفیع ما گردند در هنگامه رفتن به میهمانی حضرت دوست.
ما به این پیکرهای پاک و عروج کرده تا آسمانها ایمان داریم که وقتی بدرگاه الهی شفاعت ما را کنند خداوند رئوف نظری ویژه به سوی ما خواهد نمود.
نسال الله منازل الشهداء

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا