با تنها شهید دهستان «سیگار» آشنا شوید +عکس

به گزارش تا شهدا به نقل از لامرود ، شهید داود قیصری نوجوانی از دورترین روستای محروم، و جنوبی ترین نقطه کشور راه دفاع و پیروی از فرمان ولی فقیه را بر می گزیند و در سخت ترین نقطه جنگ به صورت غواص راه شهادت را بر می گزیند.
فرمانده کل قوا و رهبرش درباره شهادت آنها می گوید: گوارا باد بر این شهیدان، لذت انس و همجواریشان با انبیای عظام و اولیای کرام و شهدای صدر اسلام، و گواراتر بر آنان باد نعمت رضایت حق که «رضوانٌ من الله اکبر»، همجواری او با انبیاء نتیجه اش آن نور درخشنده ای است که همه مردگان و زنده گان از او بهره مند می گردند و چه غافلند دنیا پرستان و بی خبران، که ارزش شهادت را در صحیفه های طبیعت جستجو می کنند، و وصف آن را در سروده ها و حماسه [ها] و شعرها می جویند، و درکشف آن از هنر تخیل وکتاب تعقل مدد می خواهند ، و حاشا! که حل این معما جز به عشق میسّر نگردد.
وقت آن است که ما که وارثان و بازماندگان خون این شهدا هستیم، از پای ننشینیم تافداکاری آنها را به ثمر برسانیم. شهادت یک هدیه ایست از جانب خدای تبارک و تعالی برای آن کسانی که لایق هستند.  شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان “عند ربهم یرزقون” اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب “فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی” پروردگارند.
دنیا با همه زرق و برق ها و اعتباراتش ، به مراتب کوچکتر از آن است که بخواهد پاداش و ترفیع مجاهدان فی سبیل الله گردد. پس ما خاکیان محجوب، یا افلاکیان، چه دانیم که این ارتزاق عند رب الشهداء چی است؟
شهید داود میرقیصری در اول مهرماه ۱۳۴۹ در روستای کلاه بلند بخش سیگار دیده به جهان گشود دوران ابتدایی را در روستایش گذراند، سه سال دوره راهنمایی را با دلی آکنده از عشق خدمت در جنگ و آرزوی شهادت در مدرسه راهنمایی سیگار و سپس برای متوسطه در مدرسه شهید بهشتی و شهید غریبی لار ثبت نام نمود.
اوایل سال تحصیلات متوسطه بود که با سن کم خود توانست وارد عرصه نبرد شده و به جبهه اعزام گردد. او در بدو ورود وارد گروهان غواصی شده و برای آموزش به گتوند رفت، خیلی طول نکشید که عملیات بزرگ کربلای  هشت شکل گرفت و او هم چون دیگر غواصان شجاع و دلیر در این عملیات حماسه ها آفرید در نهایت در فروردین ماه سال شصت و شش در جزیره مجنون و در عملیات کربلای هشت به خیل شهدا پیوست.
امروز تنها امام زاده عشق روستا اوست و مزارش روشنی بخش گورستان تاریک روستایشان شده است.
 
مادر شهید در شهادت فرزندش می گوید: داود امانتی بود که خداوند چند روزی نزد ما گذاشته بود، او امانتش را خیلی زود وصحیح و سالم از ما تحویل گرفت، اما خیلی دلم می خواست خیلی بیش از این تقدیم خدا می کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا