باید به مأموریت‌های فرهنگی خود در قبال شهدا به خوبی عمل کنیم

تا شهدا: علی زهیری ظهر امروز در نشست خبری مستند سردار شهید حمید تقوی فر که در محل سالن اجتماعات بسیج حوزه تندگویان وزارت نفت ـ جنوب برگزار شده بود، اظهار کرد: انسان های زمینی باید کارهای زمینی انجام دهند ولی شهدا آسمانی بوده و کارهای معنوی بزرگی انجام می دهند. خدا کند ما انسان های زمینی آنقدر خوب زندگی کنیم که شکرگزار نعمت های الهی باشیم.
وی افزود: در حوزه مقاومت بسیج تندگویان به دلیل تأثیر فرهنگ عاشورایی در جامعه و همچنین اینکه فعالیت های فرهنگی بخشی از کار حوزه های بسیج است، بنابراین به انجام کارهای فرهنگی بسیار توجه می کنیم.
کارگردان مستند سردار شهید حمید تقوی عنوان کرد: باید به مأموریت های فرهنگی خود به خوبی عمل کرده و هر از چندگاهی وقت خود را به فعالیت های خاص برای شهدا به ویژه شهدای حرم اختصاص دهیم. ساخت مستند یوسف حور برای در حوزه مقاومت بسیج تندگویان با تفحص پیکر شهید علی هاشمی همزمان شد.
زهیری یادآور شد: کارهای معنوی شهید تقوی فر نیاز به تعیین موضوع و بیان آنها ندارد ولی جامعه به شناخت ابعاد معنوی و بسیار مهم این شهید نیاز دارد. فرهنگ زندگی این شهید را باید در جامعه ترویج بدهیم تا سایر مردم نیز از فضائل آن بهره مند شوند.
وی در پایان گفت: فرهنگ زندگی شهید تقوی را باید به گونه ای معرفی کنیم تا همه مردم از فرهنگ عاشورایی این شهید الگو برداری کنند. شهید تقوی فر تمام فعالیت های خود را در گمنامی و برای اعتلای اسلام انجام داده و بیشترین هدف ما شناساندن این شهید به مردم است.
پروین مردادی همسر شهید تقوی فر نیز در این نشست اظهار کرد: در عین اینکه شخصی نظامی بودند در خانه خیلی رئوف و مهربان بودند. البته در دوران دفاع مقدس و همچنین با حضور در عراق و سوریه همه از شجاعت وی صحبت می کردند.
وی افزود: شهید تقوی فر به من گفت بیشتر مواقع در عراق و سوریه اصلا اسلحه دست نگرفته و بیشتر با زبان به نیروهای عراقی آموزش می دادم. این بزرگوار برای دفاع از اسلام در عراق و سوریه حضور پیدا کرده و برای همین هم حکم بازنشستگی خود را دریافت کرده بود.
* مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا