خبر فوری

باید ارزش و قداست بنیاد را حفظ و کیفیت کار را ارتقاء دهیم

تا شهدا؛ چهارمین جلسه شورای معاونین، روسای ستادی و شهرستانهای تابعه بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان دوم خردادماه ۹۶ در گلزار نورالشهدای گرگان برگزار شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تبریک سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر از حضور حداکثری مردم شهیدپرور گلستانی و خانواده های شهدا و ایثارگران در پای صندوق های رای تقدیر و تشکر کرد و این حضور را نشانه توجه و تصمیم گیری ملت ایران برای کشور و تعیین سرنوشت شان دانست.
علی اصغر فاضلی در راستای شعار سال جاری اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تاکید کرد: باید طرح های کارآفرینی راه اندازی کنیم؛ اجرای طرح «تکاک» با تهیه و تولید کیف چرم و «جاجیم بافی» و پرورش ماهی و …. در استان در امر اشتغال زایی و خودکفایی موفق بوده است.
علی اصغر فاضلی با اشاره به تقویت روحیه ایثارگری و اعتقادی گفت: هر فرد یک وظیفه قانونی دارد و بر حسب حقوق و مزایایی که دریافت می کند، کار می کند، لیکن یک وظیفه شرعی نیز داریم زیرا در دستگاهی مشغول به کار هستیم که ارزشی است پس باید ارزش و قداست بنیاد را حفظ کنیم و کیفیت کار در این سازمان را ارتقاء دهیم.
وی در خصوص ارتباط با رسانه ها افزود: کلیه برنامه های بنیاد را در اختیار مطبوعات قرار دهیم و ارتباط با خبرگزاریها، نشریات محلی و رسانه ها را بیشتر کنیم.
فاضلی در خصوص نصب تابلوهای تصویر شهدا خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و تردد مسافران در فصل بهار و تابستان به استان گلستان، تعویض و ترمیم تابلوهای شهدا در مناطق شهری، روستایی و  بین جاده ای در سطح استان با سرعت بیشتری انجام شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص نیروی انسانی گفت: نیروهای انسانی سرمایه های بنیاد هستند و باید احساسات و عواطف نیروها در نظر گرفته شود و از آنها غافل نشویم و کنترل و نظارت داشته باشیم و اشتباهات را به صورت خصوصی گوشزد کنیم تا از اشتباهات بزرگتر جلوگیری شود.
وی افزود: حوزه بهداشت و درمان پایش سلامت جامعه ایثارگری را با جدیت پیگیری نماید چراکه سلامت جسمی و روحی ایثارگران باید مورد توجه قرار بگیرد.
فاضلی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های صحیح سعی شود کلیه همکاران در مراسمات تشییع پیکر شهدای عزیز، طرح سپاس و دیدار از خانواده های شاهد و ایثارگر شرکت کنند.
در ادامه مهدی خسروی معاون توسعه و منابع انسانی پیرامون دستورالعمل حقوق شهروندی و عفاف و حجاب نکاتی را متذکر شد.
محمدعلی طالع زاری معاون فرهنگی و امور اجتماعی برنامه های شاخص و اولویتهای کاری سال ۹۶ را برای حاضرین قرائت کرد و راهبردهای اساسی این حوزه را رصد تحصیلی و مهارت افزایی جامعه هدف برشمرد.
دکتر حقیقی معاون بهداشت و درمان و دبیر اتاق فکر ضمن ارائه گزارشی از تصمیمات اتاق فکر در خصوص پیگیری و تاکید بر سرعت دادن به  اجرای طرح پایش سلامت مباحثی را مطرح کرد.
حمیدرضا فرقانی معاون تعاون و امور اجتماعی در خصوص اصلاح وضعیت تحصیلی و شغلی جامعه ایثارگری در سیستم سجایا و دستورالعمل سایر اقشار توضیحاتی ارائه داد و اولویتهای سال ۹۶ را برای حاضرین قرائت کرد.
احمدی معاون مسکن و امور گلزارها پیرامون جذب اعتبارات تبصره ای مسکن و پیگیری معوقات ایثارگران و ثبت ملی گلزارها توضیحاتی ارائه داد.
علی رضایی رییس بازرسی بنیاد استان در خصوص ملاک ارزیابی شهرستانها بر اساس اولویت بندی فعالیت های سال ۹۶  و مکاتبات اداری در سیستم سجایا و ماموریت های خارج از استان نکاتی را متذکر شد.
سیدعلی مهاجر موسوی رییس اداره حراست پیرامون تکریم ارباب رجوع، پاسخ دهی شفاف به جامعه ایثارگری، ورود و خروج کارکنان و فعالیت در شبکه های اجتماعی مباحثی رو مطرح کرد.
البرزی رییس مرکز ارتباطات و مراجعات گزارشی از عملکرد شهرستانها در خصوص ثبت خدمات ارائه شده به جامعه ایثارگری ارائه داد.
خان بیکی کارشناس مسئول نخبگان و سرآمدان گفت: برای اداره نخبگان اهدافی تعیین شده است و در راستای تحقق این اهداف و برنامه ریزی های صحیح، اقداماتی جهت جذب و شناسایی و شناساندن به جامعه و حمایت از دستاوردهای سرآمدان شاهد و ایثارگر در سال ۹۵ صورت گرفت.
خان بیکی ضمن ارائه گزارش عملکرد سال ۹۵ اولویتهای کاری سال ۹۶ اداره نخبگان و سرآمدان را برای حاضرین قرائت کرد.
در پایان روسای ستادی و روسای شهرستانهای تابعه چالش ها و نظرات و پیشنهادات خود را جهت اجرای برنامه ها و اولویتهای سال ۹۶ مطرح کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا