بانویی که رویاهای به واقعیت پیوسته خانواده شهدا را می نویسد

تا شهدا؛ این کتاب جمع آوری خواب هایی است که خانواده های شهدا از فرزندان شهید خود دیده اند و تدوین این کتاب می تواند بخشی از خاطره خانواده شهدا را به عنوان میراث معنوی ماندگار کند.

کوکب سوخته، خلوت دل، خاطرات شور، تولد شهاب،آبی آسمانی، مرغک و وقتی که تو می اندیشی بخشی از آثار این بانوی نخبه است که قسمتی ازاین آثار حاصل روزهای زندانی بودنش پشت میله های زندان ساواک و حضور شش ماهه به عنوان نیروهای خدمات رسان خیاط در پشت جبهه جنگ تحمیلی بوده است.

وی با یادآوری بخشی از خاطرات خود در زندان های ساواک گفت: انقلاب ملت ایران که مهمترین اهداف آن فرهنگی است با خون ها و تحمل مرارت های زیادی به دست آمده است و باید با برنامه ریزی حساب شده برای پر رنگ کردن هر چه بیشتر فرهنگ اسلامی و تحکیم بنیاد خانواده تلاش کرد.

حاتمی بابیان اینکه برای کسب موفقیت هیچگاه دیر نمی شود و باوجود گذشت زمان باید تلاش کرد، از ادامه تحصیل به عنوان مهمترین اولویت کاری خود در شرایط کنونی یادکرد.

کوکب حاتمی به عنوان یکی از زنان نخبه کهگیلویه وبویراحمد،الگوی یک زن موفق محسوب می شود. 

وی از خودباروی به عنوان مهمترین رمز موفقیت برای زنان یاد کرد.

این زن شاعره خوش ذوق وقریحه معتقد است که زنان با نقش آفرینی در زندگی اجتماعی و تربیت فرزندان موفق در توسعه همه جانبه کشور سهم بسرایی دارند.

وی گفت: مسوولیت پذیری، موقعیت شناسی و کم کردن فاصله روانی بین مادران و دختران رمز موفقیت بانوان است.

وی انتخاب جامعه هدف برای برپایی برنامه های فرهنگی اصلاح سبک زندگی را راهکاری مناسب برای تقویت بنیه های فرهنگی و ترویج فرهنگ ناب محمدی (س) در زندگی خانوادها دانست.

این بانوی موفق با اشاره به نقش تکنولوژی نوین به ویژه ماهواره و تلفن همراه به عنوان عوامل مهم سرد شدن ارتباطات عاطفی اعضای خانواده بر اجرای برنامه های آموزشی هدفمند برای جامعه زنان تاکید کرد.

عضویت در شورای اسلامی شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران، برگزیده شدن به عنوان بانوی موفق استان های جنوب کشور در جشنواره منطقه ای و انتخاب کتاب کوکب سوخته این بانوی موفق به عنوان ۲۰ اثر برگزیده کشور بخشی از افتخارات ماندگار اوست.

امام جمعه موقت گچساران گفت: کوکب حاتمی الگوی یک زن نمونه و موفق است.

حجت الاسلام پرویز خواجه زاده افزود: این بانوی صبور در سال های ۵۲ تا ۵۷ زندان های ساواک شکنجه های زیادی را متحمل شده است و از پیشتازان زنان مبارز در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

وی اظهار کرد: حضور او در جبهه های جنگ تحمیلی او را اسوه زنان خودساخته انقلابی کرده است به گونه ای که دو بار به عنوان چهره شاخص بانوان ایرانی در جشنواره های ملی معرفی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا