اخبار

بالاترین نیکی خدمت به "شهید" است

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام عسگری مدیرکل بنیاد کرمانشاه، در نشست صبح امروز نمایندگان ایثارگران ادارات و دستگاه های اداری استان کرمانشاه، از روز شهید به عنوان روز معرفی شهدا یاد کرد.
حجت الاسلام هادی عسگری مدیرکل بنیاد کرمانشاه در ابتدای این نشست با تسلیت فرارسیدن شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، از حضور گسترده مردم در یوم الله ۲۲ بهمن به عنوان روز تجدید پیمان با آرمان های امام و شهدا یاد کرده و افزود: ما هرچه داریم از برکت خون های پاکی است که در راه حفظ ارزش ها و دست آوردهای نظام مقدس اسلامی از جان خود گذشتند.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه گفت: واژه شهید دارای یک شکوه و عظمت خاصی است که در آیات و روایات متعدد بخوبی بر این جایگاه و عظمت اشاره شده است.
حجت الاسلام عسگری افزود: از زمان قیام حسین ابن علی(ع) تاکنون، مردم برای شهید، شهادت، بستگان و بازماندگان شهید ارج و منزلت قائل بوده اند، چرا که شهید از همه چیز خود گذشته تا بتواند ارزش های ناب اسلامی را در جامعه حاکم کند.
وی اظهار کرد: اگر تأملی در وصیت نامه و دست نوشته های شهدا داشته باشیم بخوبی در می یابیم که شهدا حتی کلمه و جمله ای در باره خود و خانواده بیان نکرده اند و فقط وصیتشان این بوده است که حرف و کلام امام زمین نماند.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه اضافه کرد: امام حسین(ع) برای خدا و اصلاح جامعه قیام کرد و امام هم به همین منظور انقلاب کرد و در حقیقت الگوی “امام و شهدا” ، امام حسین(ع) است.
وی تأکید کرد: خدا به همه ما فرصت و توفیقی عطا کرده است که در این مقطع کار نیک و اعمال صالح انجام دهیم و چه عمل نیکی بالاتر از خدمت به شهید و خانواده شهدا که همه چیز خود را برای اسلام گذاشتند و لذا بایستی قدر این توفیق الهی و فرصتی را که خدا نصیب ما کرده است بدانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا