بازگویی و مستندسازی سیره شهدا ضروری است

به گزارش تا شهدا از قزوین: یادواره شهدای آزاد ده، قره قورتان و چوزه با حضور مسئولان، مردم شهیدپرور به ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران در مسجد سیدالشهدای روستای آزاد ده از توابع بخش ضیاآباد تاکستان برگزار شد.

سردار منصوریان، معاون اطلاعات و عملیات پدافند غیر عامل ستاد مشترک ارتش، در این مراسم با اشاره به اینکه شهدا در ۸ سال دفاع مقدس رشادت‌ها و ایثارگری‌های بی‌نظیری را انجام دادند، گفت: باید سیره شهدا بازگو و مستندسازی شود تا آحاد جامعه به ویژه نسل جوان بیشتر با اخلاق و منش آنها آشنا شوند.
وی با اشاره به اینکه اکنون نظام جمهوری اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار دارد، افزود: ایثارگری‌های آنها در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل موجب شده تا دشمنان امروز فکر حمله به کشور ما را نکنند.
معاون اطلاعات و عملیات پدافند غیر عامل ستاد مشترک ارتش به واقعه ناگوار مکه در سال ۶۶ اشاره کرد و گفت: دولت عربستان با برنامه از پیش تعیین شده به زائران حمله‌ کرده و باعث کشتار وحشیانه حجاج بدست وهابیون شد.
منصوریان به حادثه اخیر منا اشاره کرد و گفت: این حادثه نیز بر اثر بی‌تدبیری مسئولان آل سعود به وقوع پیوسته و این بیانگر عدم صلاحیت آنها در مدیریت برگزاری مراسم حج است زیرا چنین حادثه دلخراشی با برنامه‌ریزی صحیح، مشخص بودن مسیرها و نصب دوربین‌های متعدد در سراسر منطقه و نظارت دقیق، اتفاق نمی‌افتد.
وی با اشاره به مدیریت نامطلوب دولت عربستان و عدم همکاری و مساعدت در کمک‌رسانی و امداد به زائرین و جسارت‌هایشان در حادثه منا افزود: اگر مقام معظم رهبری درمراسم اخیر، سخنانی را پیرامون آنها نمی‌فرمودند، چه بسا این همکاری‌های اندک دولت بی‌کفایت آل سعود وجود نداشت که مطلب فوق بیانگر اقتدار ایشان است.
گفتنی است: در این مراسم مسئولان استانی و شهرستانی از جمله آیت‌الله علی اسلامی، امام جمعه تاکستان و نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری، رجب رحمانی نماینده مردم شهرستان تاکستان در مجلس شورای اسلامی، حسینی بخشدار ضیاآباد، حجت‌الاسلام جعفری و صالحی ائمه جمعه ضیاآباد و آبگرم و مسئولین بخش ضیاآباد حوزه مقاوت بسیج و نیروی انتظامی و همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تاکستان حضور داشتند.
بعد از پایان مراسم نیز مسئولان یاد شده در گلزار شهدای روستای آزاد ده حاضر و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا