بازدید ۲۰۰ هزار تن از یادمان های دفاع مقدس

به گزارش تا شهدا، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان از پرده برداری از مجسمه یادمان شهدای شیمیایی حلبچه، مریوان و سردشت با عنوان تجلیلی از شهدای مظلوم در کوه آبیدر سنندج خبر داد.
محمدرضا شرفبیانی افزود: زنده‌ نگه داشتن یاد و خاطر شهدای شیمیایی حلبچه، مریوان و سردشت و تلاش در راستای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از مهم‌ترین اهداف برگزاری این یادواره است.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این مجسمه در آینده نزدیک در کوه آبیدر سنندج به مناسبت سالگرد این فاجعه انسانی نصب و رونمایی می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان با بیان اینکه این مجسمه یک کار خارق‌العاده و در نوع خود بی‌نظیر است، گفت: این مهم با هدف زنده‌ داشتن یاد و خاطر شهدای شیمیایی با هنرمندی هادی ضیاءالدینی انجام می‌شود.

شرفبیانی در ادامه نقش رسانه‌ها را در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی در جامعه بی‌بدیل دانست و گفت: خبرنگاران استان باید با زبان قلم در راستای ترویج روحیه ایثار و شهادت‌طلبی تلاش کنند.

توسعه زیرساخت‌های راهیان نور و المان های یادبود در گرو تأمین اعتبار

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان گفت: ایجاد زیرساخت‌های راهیان نور در استان از دیگر مطالباتی است که اصحاب رسانه باید با رساندن ضعف‌ها در این بخش به گوش مسئولان؛ بستر را برای تحقق اهداف در این حوزه فراهم سازند.

وی ترویج و زنده ‌نگه‌داشتن یاد و خاطر شهدا و بیان حماسه‌های آنان در دوران هشت سال دفاع مقدس را ضروری دانست و گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا نقش مهمی در زنده ‌نگه‌داشتن روحیه ایثارگری ملت ایران به عنوان رمز اقتدار این نظام دارد.

گفتنی است؛ بمباران شیمیایی حلبچه در ۲۵ اسفندماه توسط رژیم بعث عراق انجام شد و بر اثر این حرکت ددمنشانه رژیم بعث ۵ هزار نفر از مردم بیگناه حلبچه قتل عام شدند.

بازدید ۲۰۰ هزار زائر از یادمان‌های دفاع مقدس در کردستان‌

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان در ادامه گفت: بیش از ۲۰۰ هزار نفر زائر راهیان نور از مناطق عملیاتی و یادمان‌های شهدای استان بازدید کرده اند.

شرفبیانی اظهار کرد: هر سال جمع قابل توجهی از سراسر کشور از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس استان کردستان بازدید می‌کنند.

وی تصریح کرد: امسال نیز بیش از ۲۰۰ هزار زائر راهیان نور از سراسر کشور به منظور بازدید از مناطق عملیاتی و یادمان‌های شهدا به استان ورود پیدا کرده‌اند.

شرفبیانی از برنامه‌ریزی برای ورود یک‌میلیون نفر زائر راهیان نور در سال آینده به استان خبر داد و بیان کرد: در بحث تامین و ایجاد زیرساخت‌ها در یادمان‌ها متاسفانه تا کنون کار چندانی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۲ هزار نقطه یادمانی در این استان شناسایی شده است، افزود: در حال حاضر ۳۰ درصد یادمان‌های دفاع مقدس استان در بحث زیرساختی تکمیل هستند و امیدواریم با همت همه دستاندرکاران و نگاه ویژه دولت به بحث تامین اعتبار، شاهد آماده‌سازی هرچه سریع‌تر زیرساخت‌ها در این یادمان‌ها باشیم.

مدیر‌کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان خاطرنشان کرد: باید با تامین اعتبار و ایجاد امکانات رفاهی و زیرساختی در یادمان‌ها و مناطق عملیاتی استان بستر ورود زائران راهیان نور را از سراسر کشور به سرزمین مجاهدت‌های خاموش فراهم و با این کار دین خود را به شهدا ادا کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا