ایثارگران و خانواده آنان معلمین بزرگ جامعه و مخصوصاً نسل جوان هستند

تا شهدا: حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در آستانه آغاز ماه محرم و در ادامه دیدارهای مستمر خویش با خانواده شهدا و جانبازان به دیدار جانباز ۷۰ درصد وحید مهدوی خواه رفت و در فضایی صمیمی با وی و خانواده اش دیدار و از صبر و ایثارگری آنان تجلیل کرد.
رییس جمهوری اجر و ثواب جانبازی در راه خدا را هم سطح با شهادت توصیف کرد و گفت: بی تردید خدای متعال هم ثواب شهادت و هم ثواب صبر و تحمل سختی در زندگی را برای جانبازان اعطا خواهد نمود.
رییس جمهوری با بیان اینکه رزمندگان کشورمان در ۸ سال دفاع مقدس کار بسیار بزرگ و عظیمی انجام دادند، اظهار داشت: امروز همگان به روشنی مشاهده کرده اندکه تمامی آنهایی که در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی در جبهه مقابل ملت ایران بودند، در همین دنیا چه وضعی بر سرشان آمد در حالیکه ملت ایران همچنان پیروز و سرافراز ایستاده است.
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه ملت ایران و هیچ یک از خانواده شهدا و جانبازان از فداکاری و ایثارگری هایی که در دفاع مقدس انجام داده اند اظهار پشیمانی نمی کنند و بلکه به آن افتخار می کنند، گفت: مهم است که یک ملت راهی را انتخاب کند که در طول سالیان طولانی هر زمانی که این صحنه را مرور می کند، این احساس را داشته باشد که بهترین و درست ترین کار را انجام داده است.
رییس جمهوری همچنین با یادآوری قرار گرفتن در شب آغازین ماه محرم ، اظهار داشت: هر زمان که هلال ماه محرم مشاهده می شود، عطر و رنگ خاصی از ایثار و شهادت و معنویت احساس می شود و امیدوارم در روز قیامت همه ما به عنوان شیعه و محبین امام حسین(ع) مورد خطاب قرار بگیریم.
رییس جمهوری گفت: امام حسین(ع) بالاترین فداکاری را در راه خدا انجام دادند و به همان نسبت نیز خدای متعال بالاترین مقام را به ایشان اعطا کرده است.
دکتر روحانی ابا عبدالله الحسین(ع) را مصباح هدایت و چراغ و مسیر اصلی توصیف کرد و گفت: امام حسین(ع) برای ملت ایران راهنمای هدایت و کشتی نجات بوده اند.
رییس جمهوری اضافه کرد: انسان در مقابل همه فداکاری و ایثارگری ها وقتی به صحنه کربلا نگاه می کند، چنین احساسی بوجود می آید که همه فداکاری ها در مقابل کار بزرگ امام حسین(ع) بسیار کوچک و ناچیز است.
دکتر روحانی افزود: زمانی که انسان به صحنه کربلا نظاره می کند، می بیند که خدای متعال صبر مضاعفی در مقابل مشکلات و سختی ها می دهد.
در این دیدار وحید مهدوی خواه و والدین وی که یکی از فرزندانشان نیز در دوران دفاع مقدس به فیض شهادت نایل آمده است، ضمن ابراز خوشحالی از دیدار رییس جمهوری خاطراتی از دوران دفاع مقدس بیان کردند.
دکتر روحانی هنگام خروج از منزل این جانباز مورد استقبال گرم اهالی محل قرار گرفت و ضمن حضور در جمع آنان از نزدیک به گفتگو و احوال پرسی پرداخت.
وحید مهدوی خواه سال ۱۳۶۵ و در ۱۷ سالگی، در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه از ناحیه نخاع به درجه جانبازی نایل آمده است. همچنین برادر بزرگ وی حبیب مهدوی خواه نیز در سال ۱۳۶۵ و در سن ۲۱ سالگی به شهادت رسیده است.
در این دیدار که حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری و حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید نیز حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی دکتر روحانی به این جانباز دوران دفاع مقدس تقدیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا