اخبار

ایثارگران، نمایش آرامش و امنیت هستند

به گزارش تا شهدا؛ حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی، نماینده‌ ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در افتتاح نمایشگاه عطر حضور با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه نماز اهمیت بسزایی دارد، گفت: این نمایشگاه، بایستی به صورت گسترده و متنوع در قزوین برگزار شود تا آحاد جامعه بیشتر با برکات اقامه این فریضه دینی آشنا شوند.
وی گفت: نماز و ایثارگران نمایش آرامش، امنیت و پایداری است و امروز مردم دنیا به آن محتاج هستند زیرا اگر ذکر و نیایش نباشد زندگی آشفته و خفقان و جامعه استبداد می‌شود و انسان‌ها تحمل چنین وضعیتی را نخواهند داشت.
عابدینی با بیان اینکه انسان با اقامه‌ نماز متحول می‌شود و بیشتر به سمت خدا حرکت می‌کند، افزود: برپایی این فریضه دینی آثار و برکات بسیاری در زندگی دارد به همین دلیل بایستی نقش آن بین مردم بیشتر تبیین شود.
این مسئول با اشاره به اینکه نماز، نمایشگاه ولایت و امامت است، گفت: اگر انسان، نماز را به پا کند ولی امام و ولی خود را نشناسد، این نماز ذره‌ای اعتبار پیش خدا نخواهد داشت به همین دلیل هر مسلمانی برای قبولی نماز خود، ابتدا باید ولی‌فقیه خود را بشناسد.
نماینده‌ ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین با بیان اینکه نماز، نمایشگاه پاکی و طهارت، رعایت حقوق دیگران، نبوت، رسالت، امامت و ولایت است، افزود: اقامه‌ این فریضه دینی بازگشت انسان به شخصیت حقیقی و واقعی خودش است به همین دلیل هر فردی باید در برپایی آن همت کند.
وی با بیان اینکه گم کردن هویت انسانی و آشفتگی در زندگی یکی از مصیبت‌هایی است که مردم جهان از آن رنج می‌برند، گفت: مهمترین علت دچار شدن آنها به این مصیبت، غفلت کردن در اقامه نماز است که برای نجات یافتن، باید در برپایی این فریضه دینی اهتمام ویژه‌ای بورزند.
عابدینی با اشاره اینکه نماز نمایشگاه وحدت و همدلی است و قلب‌های مومنین را به سمت خداوند نزدیک‌تر می‌کند، افزود: این مطلب بیانگر اهمیت برپایی این فریضه دینی است و بایستی آحاد جامعه به این سمت حرکت کنند.
گفتنی است: نمایشگاه عطر حضور، همزمان با بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین، افتتاح شده و از یکم تا ششم بهمن ماه سال جاری، همه روزه از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۹:۳۰ آماده بازدید علاقمندان است.
همچنین با حضور فعال بنیاد شهید و امور ایثارگران، غرفه ایثار و شهادت در نمایشگاه عطر حضور افتتاح شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا