اخبار

اگر مدافعان حرم نبودند!

به گزارش تا شهدا؛ سردار سرتیپ پاسدار سید «محمد باقرزاده» پنجشنبه شب در نخستین نکوداشت شهدای مدافع حرم خراسان جنوبی در حرم امامزادگان باقریه بیرجند افزود: دین بدون مبارزه نیست شهدا به دنبال حفظ ارزش های دینی بودند.
وی با تاکید بر اینکه باید قدر شهدا را دانست، اضافه کرد: بخش ظاهری و عملی ما در دین باید توامان باشد نباید به تنهایی شعار بدهیم اما راه ما، مسیر حرکت شهدا نباشد.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودان ستادکل نیروهای مسلح یادآور شد: هم اکنون مراجعه به سپاه برای مبارزه با داعش در سوریه و عراق زیاد است ما که بنای لشکر کشی نداریم، داوطلبانی که به عنوان مستشار حضور پیدا می کنند باید تخصص خاص داشته باشند.
وی با قدردانی از برگزار کنندگان نخستین نکوداشت شهدای مدافع حرم خراسان جنوبی گفت: خدا دوست دارد، انسانها کار خوب انجام دهد.
باقرزاده افزود: پیکره اسلام یکی است مردم ایران، عراق، سوریه و افغانستان مسلمان هستند یک خدا، یک کعبه و یک پیامبر دارند و مسیر ما هم واحد است.
وی در ادامه به حضور افغان ها در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: افغان ها از چند جهت مظلوم واقع شدند و نکته مهم این است آن ها از سرزمین خود مهاجرت کردند .
باقرزاده بیان کرد: کسی هجرت نکند، محال است بتواند کار کند در این ارتباط به بیداری و حرکت، هوشیاری و بصیرت نیاز است.
وی ادامه داد: اگر مدافعان حرم نبودند، دشمن قبور مطهر شهدا و ائمه را ویران می کرد.
وی با بیان اینکه داعش باید به فرموده مقام معظم رهبری از بین برود، اظهار کرد: زمانی دفاع ما در فکه، حاجی عمران و فاو بود، اما حالا جبهه از یمن تا سوریه گشوده شد.
وی در ادامه به تدفین چهار شهید یمنی با حضور قشرهای مختلف مردم آمل در استان مازندران در روز پنجشنبه خبر داد و گفت: اوایل سال این چهار نفر برای درمان به ایران منتقل شدند، درمان موثر واقع نشد و به شهادت رسیدند و با اذن رهبری در آمل تشییع و به خاک سپرده شدند این اقدام حفظ پیوند با شهداست.
وی یادآور شد: تلاش زیادی برای انتقال پیکر این شهدا به یمن انجام شد، اما به دلیل حمله های هوایی به فرودگاه صنعا، هواپیمای حامل پیکر این شهدا نتوانست در باند فرودگاه بر زمین نشیند.
در نخستین نکوداشت شهدای مدافع حرم خراسان جنوبی از چند خانواده شهدای افغان و یکی از جانبازان افغانستانی تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا