اولین یادواره شهدای ورزشکار مریوان برگزار شد

تا شهدا – نخستین یادواره شهدای ورزشکار شهرستان مریوان روز یکشنبه با حضور رئیس سازمان ورزشکاران کشور، رئیس ستاد کنگره شهدای ورزشکار کشور و مسوولین شهرستان مریوان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد برگزار شد.

ماموستا شیرزدای از علماهای برجسته مریوان در این مراسم با بیان اینکه زندگی انسانها باید همراه با ایثار باشد گفت: مسلمانان ایثارشان برای شهادت است. وی با گرامیداشت یاد شهدا از مسئولین خواست در دیگر مراسمات و جشنواره ها شهرستان مریوان از ایثار و فداکاری شهدا یاد کنند.

رئیس ستاد کنگره شهدای ورزشکار کشور گفت: پاسداشت شهدا کمترین اقدام در مقابل دلاور مردی های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است وی افزود: باید چنین یادواره هایی هر ساله و به مناسبت های مختلف پایه ریزی شود تا جوانان و نسل های آینده با بزرگ مردی های شهدا آشنا شده و آن را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

وی مریوان را قوم کردستان و یادآور روز های دانست که آرامش بخش حضور رزمندگان اسلام بود.

اکبر محمدی رییس اداره ورزش و جوانان مریوان در گفت و گو با خبرنگار زریوار خبر گفت: با بیان اینکه شهرستان مریوان ۹ شهید ورزشکار به انقلاب تقدیم کرده است گفت: اولین یادواره شهدای ورزشکار شهرستان مریوان با تجلیل از خانواده های ۹ ورزشکار شهید مریوان برگزار شد. محمدی افزود: اردبیهشت ماه سال ۹۴ یادواره کل ورزشکاران استان کردستان در سنندج برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا