اولین یادواره سه شهید در کمیته امداد دیر برگزار شد

تا شهدا – اولین یادواره شهیدان کشاورز، زارعی و قائدی از شهدای هشت سال دفاع مقدس شهرستان دیربه همت کمیته امدادامام با حضور خانواده سه شهید ،مسئولان شهرستان دیر،امام جمعه موقت دیر،معاون سیاسی امنیتی فرمانداری دیر و بخشدار آبدان در سالن کمیته امداد دیر برگزار گردید.

در این مراسم مدیر حوزه علمیه حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان دیر گفت: برگزاری یادواره شهدا ادامه دهنده راه آزادگان سرافراز کربلاست.

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی افزود: مسوولیت داریم بعداز شهدا راه آنان را پاس بداریم و نسبت به آنان ادای دین کنیم.

وی گفت:ادارات و نهادهای شهرستان در برپایی یادواره شهدا اهتمام داشته باشند.

امام جمعه موقت دیر ادامه داد: قیام و پیام شهدای کربلا برای حفظ دین و برای حفظ ارزش های دینی بود که جان نثاری کردند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دیرگفت:یاد و خاطره شهیدان برای زنده نگه داشتن ارزش های اسلامی و انتقال فرهنگ شهادت و ایثار به نسل امروز و آینده است.

محمدپورسالم افزود: تکریم شهیدان تکریم ایثار و اخلاص است و افتخارداریم که اولین یادواره سه تن از شهیدان این شهرستان در نهادمقدس امداد برگزارمی کنیم.

وی گفت: تاسیس نهاد مقدس امداد برای خدمتگزاری به مردم محروم و نیازمند از برکت خون شهداست.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری دیر با گلایه از عدم حضور سپاه و بنیاد شهید در این مراسم که خود متولی اصلی برگزاری یادواره شهدا هستند گفت: شهید مقامی بسیار گرانبها و عالی دارد زیرا با ارزش ترین مایه ی وجودیش یعنی جان خود را تقدیم ارزش های انسانی و اسلامی کرد .

سید علی پاکنژاد با یادآوری رشادت های شهدای دوران دفاع مقدس بیان داشت : در دوران دفاع مقدس خالص ترین و بهترین ها برگزیده وگلچین شده که هر وقت ما یادی از شهدا کنیم با اینکه سال ها از آن دوران گذشته ولی یاد آنها در دل های ما زنده است .

در ادامه خانم خورشیدی یکی از خواهران امداد در وصف شهیدان مقاله ای قرائت کرد و سید علی حسینی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در وصف حادثه عاشورا و اسارت حضرت زینب(س) مداحی کرد و به خانواده شهدا هدایایی اهدا گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا