اخبار

اولین همایش تجلیل از خانواده های شهید قرآنی بوشهر برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این همایش طی سخنانی، ابتکار ارزشمند آسمانی در استان ولایتمدار بوشهر مبنی بر نامگذاری روز ۱۶ اسفند به نام روز قرآن را نقطه عطفی در تاریخ مذهبی و قرآنی این مرز و بوم سراسر معنویت و شجاعت خواند.
وی افزود: قرآنی بودن، جهاد کردن در راه خدا و شهادت از سه ویژگی بارز شهدای قرآنی است.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: قرآن کتاب سوق دهنده انسان ها از تاریکی و ظلمت به سمت نور است که شهدای قرآنی توانستند به این مقام ارزشمند دست پیدا کنند.
وی بیان کرد: کتابی که باید انسان ها را هدایت کند باید دارای مقام عرشی باشد که این کتاب نورانی قرآن است.
صفایی بوشهری یادآور شد: شهدا قرآنی همنشین با نور و بر بال عروجی قرآنی نشستند که این خود از بزرگترین نعمت هاست.
امام جمعه بوشهر اظهار نمود: انسان ها چون همواره در حال از دست دادن حیات خود هستند در زیانند، ولی شهدا و به ویژه شهدای قرآنی همیشه زنده و نزد خداوند بهره می برند.
صفایی بوشهری در ارتباط با روز قرآنی استان بوشهر گفت: روز وفات آیت الله معتقد اهرمی که به عنوان روز قرآنی استان بوشهر نامگذاری شده باید به عنوان قلب قرآنی ایام سال در استان بوشهر باشد و جان تازه ی قرآنی به کل ایام سال این استان بدهد.
حجت الاسلام تشکری در این همایش طی سخنانی ضمن خیر مقدم به خانواده های معظم شهدای قرآنی استان بوشهر، از ابتکار خوب و ارزشمند نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر مبنی بر تعیین روز ۱۶ اسفند به نام روز قرآن در استان بوشهر تقدیر و تشکر نمود.
مدیر کل بنیاد شهید استان بوشهر گفت: شهدای قرآنی عاشق خدا بودند و آن چه که ما از این لشکر آخرالزمانی سیدالشهدا در طول دفاع مقدس دیدیم، عشق و خلوص به خدای تبارک و تعالی بود.
وی افزود: در راه معنویت و دفاع از آرمان های اسلامی، آن هایی که به مقام رفیع شهادت نائل می گردند عند ربهم یرزقونند که دل و جان آن ها با قرآن عجین گشته است.
حجت الاسلام تشکری خاطر نشان ساخت: خصوصیات اخلاقی شهید ابراهیم حوراسفند و دیگر شهدای قرآنی استان بوشهر می بایست مد نظر همه ما باشد و با تبعیت از این روحیه و اخلاق حسنه ادامه دهنده سیره شهدا به ویژه در بحث ترویج فرهنگ قرآنی باشیم.
مدیر کل بنیاد شهید استان بوشهر در ادامه با بیان این که خرسندیم که امروز مهمان لاله های سرخ قرآنی هستیم، افزود: در استان بوشهر به حمدالله آمار شهدای قرآنی، خوب و دارای جایگاه ارزشمندی است و در این راستا تعداد ۶۰ شهید قرآنی داریم.
وی حضور ارزشمند حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، مدیران کل سیاسی، اجتماعی و ارزیابی عملکرد استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانواده معظم شهدای قرآنی را در این همایش گرامی داشت.
در ادامه این همایش برنامه های متنوع قرآنی نظیر تواشیح، مداحی و پخش کلیپ قرآنی با صوت دلنشین شهید حوراسفند برگزار شد و فضای معنوی به این مراسم بخشید.
در این همایش لوح سپاس و هدایایی از طرف بنیاد شهید استان توسط  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، مدیر کل بنیاد شهید، مدیران کل سیاسی، اجتماعی و ارزیابی عملکرد استانداری و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به خانواده های معظم شهدای قرآنی استان بوشهر اهدا و از مقام شامخ شهدای قرآنی این خانواده ها تجلیل به عمل آوردند.
لازم به ذکر است این همایش به همت معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید استان بوشهر برگزار گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا