اولین سالگرد معلم شهید رضا سرگزی برگزار شد

تا شهدا:همایون امیری، رئیس اداره آموزش و پرورش قصرقند با حضور در مراسم سالگرد معلم شهید رضا سرگزی اظهار کرد :شهید سرگزی یک معلم نمونه و فداکار بود که با درس عشق و معرفت خود، برای همیشه در خاطره ها خواهد ماند.
 
وی گفت: با شهادت شهید علم و راه تعلیم و تربیت، راه خونبار شهدا ادامه دارد و کسانیکه دست به این جنایات می زنند دشمن علم و تعلیم هستند.
 
امیری با اشاره به اینکه هر تیری که به سوی معلم شلیک می شود در حقیقت دانایی و قلب فرهنگ هر جامعه را مورد هدف قرار خواهد داد تاکید کرد : از دیر باز در فرهنگ و آیین مردمان ما معلمان و آموزندگان از آن روی که حق استادی دارند همواره تکریم می شده اند و این چنین جنایاتی با فرهنگ اصیل ما تفاوت دارد.
 
وی از مردم روستای کارچان به ویژه دانش آموزان به جهت برگزاری این مراسم قدردانی کرد و از آن ها خواست تا با تشویق فرزندان خود به فراگیری علم و دانش ریشه ترور و نادانی را درمنطقه بخشکانند.
 
گفتنی است کارکنان آموزش و پرورش شهرستان قصرقند با قرائت یک جز کامل از کلام الله مجید یاد آن شهید بزرگوار گرامی داشتند.
 
شهید رضا سرگزی ۲۹مهر ۱۳۹۳ در روستای کارچان شهرستان قصرقند بدست اشرار مسلح به شهادت رسید.
 
مراسم دیگری در زابل
 
مراسم مشابهی در زابل برگزار شد که علیرضا نخعی ، مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: معلمان شهید برای هدایت و رهایی از جهل و بی سوادی به سرزمین هایی که نیاز به تعلیم و تربیت دارند هجرت می کنند تا مردم آن منطقه را با سواد کنند اما اصحاب شیطان با نشانه گرفتن معلمان اوج خباثت و جهل خود را نشان دادند.
 
وی افزود: اوج جهل و نادانی به جایی میرسد که معلم را فقط بخاطر اینکه معلم است به شهادت می رسانند و مانع با سوادی و رشد آن جامعه می شوند.
 
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: پس از شهادت این شهید مردم روستای کارچان قصرقند که با شخصیت شهید سرگزی آشنا بودند خود را در غم خانواده این شهید شریک دانسته و عزادار دانستند.
 
وی با بیان اینکه اگر معلم و مدرسه در جایی نباشد آن محل فاقد هرگونه توسعه و پیشرفت است اظهار داشت: شهید سرگزی منبع فضیلت، اخلاق، تقوا و نور بود.
 
حبیب الله راهداری معاون فرماندار ویژه شهرستان زابل نیز گفت: هر انسانی یک بار متولد می شود و یکبار می میرد اما برخی انسانها یک بار متولد می شوند و همیشه زنده اند.
 
علی اکبر بزی مدیرآموزش و پرورش زابل برپایی یادواره شهدا را تجدید عهد و پیمان با شهدا و آرمان های آنان عنوان کرد و افزود: بیان خصوصیات شهدا نیازمند نوشته ها و کتاب های زیادی است چرا که شهدا به اوج کمالات انسانی رسیده اند.
 
در این آیین رمضان نورا یکی از هنرمندان سیستان و بلوچستان تمثال شهید رضا سرگزی را که بر روی سنگ عقیق حک کرده بود به خانواده این شهید اهدا کرد.
 
خانواده شهید رضا سرگزی و دیگر خانواده های شهدای فرهنگی شهرستان زابل از سوی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، فرمانده قرارگاه شهید هراتی سیستان، فرمانده ناحیه سپاه زابل و مسوولان تجلیل شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا