اخبار

اهداف مقدس امام راحل مسیر برادرم را مشخص کرد

به گزارش تا شهدا؛ سید ولی میرحسینی افزود: برادر شهیدم معتقد بود که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره)، بالاترین ظرفیت معنوی را بر پایه باورهای دینی در کشور شکل داده است، بنابراین مردم موحد و مومن ایران اسلامی باید همواره خداوند متعال را برای این نعمت بزرگ شکرگزار باشند.

وی ادامه داد: در جریان انقلاب اسلامی منزل ما در شهرستان تفرش بود اما من به اتفاق برادرم و دیگر جوانان شهرستان به اراک می آمدیم و در تظاهرات ضد رژیم شاهنشاهی شرکت می کردیم و همه برنامه ریزی ها و تهیه وسایل ایاب و ذهاب این مسافرت های یک روزه بر عهده برادر شهیدم بود و او با اشتیاق خاصی همه این کارها را انجام می داد.

این برادر شهید اظهار کرد: روز ۱۱ بهمن سال ۱۳۵۷ من برای شرکت در آیین استقبال از امام راحل عازم شهر تهران شدم و به دلیل اینکه برادرم در آن روزها تنها ۱۴ سال داشت و ازدحام جمعیت را نیز در تهران پیش بینی می کردم از همراه بردن او امتناع کردم اما او که متوجه این تصمیم من شده بود تمام شب را در اتاق بیدار ماند و هنگام سپیده صبح که می خواستم حرکت کنم دیدم او زودتر از من در حیاط منزل پدری آماده رفتن شده و من به اجبار او را به همراه خود بردم.

وی اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برادرم به اتفاق چند تن از دوستان هم سن و سال خود به انجام امور عمرانی در روستاهای تفرش مشغول شدند و شب ها نیز در پایگاه بسیج که به همت برادرم بازگشایی شده بود به انجام امور فرهنگی و مذهبی می پرداختند.

این برادر شهید بیان کرد: با آغاز جنگ تحمیلی با توجه به اینکه برادرم تنها ۱۶ سال داشت ، اما آهنگ جبهه ها کرد و در ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۵۹ به عنوان بسیجی عازم مناطق عملیاتی در جنوب کشور شد.

وی گفت: برادرم از دوران کودکی بسیار شجاع بود به همین دلیل در دوران جنگ تحمیلی نیز با اقتدار لباس رزم به تن کرد و به جبهه رفت و در تمام دورانی که به مرخصی می آمد نیز همه هوش و حواسش آن جا بود.

این برادر شهید اظهار کرد: سر انجام برادر شهیدم در دی ماه سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای پنج به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی وصیت نامه برادر شهیدش را در اختیار ایرنا قرار داد که در فرازی از آن آمده است: سلام بر پدر و مادر عزیزم و سلام بر تمام پدران و مادرانی که لباس شهادت بر پیکر فرزندانشان کردند و آنان را راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل کردند.

سلام بر برادران و خواهرن عزیزم در تمام نقاط ایران اسلامی، بسیاری از جوانان وطن در جبهه های جنوب، غرب و جنوب غرب از آب های نیلگون اروندکنار تا ارتفاعات فتح شیاکو، جان عزیز خود را در طبق اخلاص گذاشته و از ناموس و کیان ایران زمین دفاع می کنند.

برداران و خواهران عزیزم از شما تقاضا می کنم که همواره از آرمان های امام شهدا و انقلاب اسلامی دفاع کرده و در راه اهداف انقلاب اسلامی تلاش کنید.

خواهران عزیزم در جای جای ایران اسلامی بدانید و اگاه باشید که دفاع از ناموس یک افتخار برای رزمندگان و برادران شما در مناطق عملیاتی است، بنابراین با حفظ حجاب و عفت خود برادران خود را در جبهه ها روسفید کنید.

شهید سید علی میرحسینی در مرداد ماه سال ۱۳۴۳ در شهرستان تفرش متولد شد و در دی ماه سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای پنج به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

استان مرکزی شش هزار و ۳۰۰ شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا