اخبار

انقلاب اسلامی مدیون جانفشانی شهداو مجاهدت ایثارگران است

به گزارش تا شهدا؛ درطلیعه سی وهفتمین بهارانقلاب اسلامی ، نماینده ولی فقیه در استان به اتفاق سلیمان رستمیان ،مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان ایلام به دیدار خانواده های معظم شهدا و ایثارگران عزیمت نمودند .
 حضرت آیت اله لطفی ، نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام در دیدار با خانواده روحانی جانباز و آزاده شادروان محمد تعمیرکاری طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، سی و هفتمین بهار انقلاب اسلامی را تبریک گفت .
در این دیدار حضرت آیت اله لطفی ، نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه ایلام خاطراتی از زندگانی سراسر مبارزه و عرفانی روحانی مبارز، آزاده وجانباز شادروان محمد تعمیرکاری را برشمرند .
وی افزود :  در اوج مبارزه مردم برعلیه طاغوت زمان حجت الاسلام تعمیرکاری منشا خدمات ارزنده وفعالیتهای قابل توجه ای بودند به طوری که ساواک از ایشان ترس داشت و درزمان قبل از انقلاب در بسیاری از زندان ها دوردست کشورمان تبعیدو زندانی بودند.
 
نماینده ولی فقیه دراستان به نقش ارزشمند ایشان در جذب و تشویق جوانان استان به مبانی دینی و مذهبی اشاره نمود و خاطرنشان کرد ایشان از مشوقین جوانان انقلابی و مذهبی جهت ورود بــــه حوزه علمیه بودند .
امام جمعه ایلام سابقه مبارزات این روحانی وارسته را بسیار طولانی ذکرکرد که در مقاطع مختلف در سنگر مبارزه با ظلم وجور زمان و توصیه به امور مذهبی در شهر ایلام پیشگام و پیشتازبودند.
حضرت آیت اله لطفی ، نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه ایلام همچنین در دیدار با خانواده شهیده ربابه کمالی از مقام والای این مادر فداکار تجلیل کرد و خاطر نشان کرد شهیده کمالی در تشویق مردم به مبارزات انقلابی نقش برجسته ای ایفا نمود و درسنگر صیانت و حمایت مردم انقلابی بدست دژخیم زمان اسمانی شد.
لازم به ذکر است شهیده ربابه کمالی نخستین شهیدزن استان ایلام به شمار می آید که در جریان انقلاب اسلامی به دست دژخیمان پهلوی به شرف شهادت نائل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا