اخبار

انقلاب اسلامی در میان انقلاب‌های جهان انقلاب بی‌نظیری بود

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری امروز در خطبه اول نماز جمعه که در مصلی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد با دعوت به مردم به تقوای الهی، گفت: به ثمر نشستن انقلاب اسلامی نتیجه ایثارگری ده ها هزار شهید و جانباز و آزاده است .
وی افزود: شهید مطهری در کتاب دافعه و جاذبه حضرت علی(ع) افراد را به چهار دسته تقسیم می‌کند. افرادی که؛ دوست‌ساز هستند، بعضی‌ها دشمن‌ساز، عده‌ای بی‌خاصیت و بی‌تفاوت و ویژگی افرادی که مورد تایید این شهید بزرگوار است انسان‌هایی هستند که هم دافعه دارند و هم جاذبه؛ وجود دافعه و جاذبه در وجود مقدس امام علی(ع) بسیار بارز و آشکار است.
حجت الاسلام والمسلمین شاهچراغی درخطبه دوم با دعوت عموم نمازگزاران به تقوای الهی، بیان داشت: انقلاب اسلامی در میان انقلاب‌های جهان انقلاب بی‌نظیری بود که کرامت انسانی و اسلامی را به منصه ظهور رساند.
امام جمعه شهرری ابراز کرد: نظام حکومتی ایران که نتیجه انقلاب اسلامی است بر مبنی ولایت فقیه برپا شد.
وی افزود: انقلاب اسلامی با همه ویژگی‌های خاص خود دشمنان ویژه‌ای دارد که در صدد آسیب رسانی به انقلاب اسلامی هستند به همین سبب وظیفه تک تک مردم در حفظ و پاسداری از انقلاب اسلامی بسیار حائز اهمیت است چرا که در راستای انقلاب اسلامی ده‌ها هزار شهید، جانباز و آزاده جان خود را نثار کردند.
حجت الاسلام والمسلمین شاهچراغی با اشاره به راه‌های حفاظت و حراست از انقلاب اسلامی که به عنوان وظیفه بر عهده عموم مردم و ملت است، عنوان کرد: اول، ایجاد فضای معنوی در کشور در حفظ انقلاب بسیار حائز اهمیت است انقلاب اسلامی ایران از فضای مساجد و عاشورا آغاز شد و نباید گرایشات مادی سبب انحراف اذهان عمومی مردم از اهداف انقلاب شود.
وی افزود: دوم، استقامت و مقاومت است زیرا دشمنان درصدد شکستن استقامت ملت هستند و امروز پیروزی نسبی قضیه هسته‌ای بر پایه ۱۲ سال استقامت ملت استوار است.
در ادامه با اشاره به روش سوم در حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی، عنوان کرد: حضور مردم در تمام صحنه‌های سیاسی ملت است که این امر در انتخابات آتی و فریاد تکبیر الله اکبر مردم در شب ۲۲ بهمن ظهور و بروز پیدا می‌کند و آخر پاسداری از ولایت است که تسلیم بودن در برابر فرمان رهبر معظم انقلاب است.
امام جمعه شهرری در پایان با اشاره به دوران دفاع مقدس، خاطر نشان کرد: ما در دوران دفاع مقدس حتی یک وجب از جغرافیای کشور را از دست ندادیم و این امر به دلیل رهبری پیامبر(ص) گونه امام راحل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا