انتشار کتابی درباره شهید شاخص سال ۹۴/ برخورداری اثر از قابلیت واقعیت افزوده

تا شهدا: سیدقاسم یاحسینی، نویسنده حوزه دفاع مقدس  از رونمایی و چاپ کتابی درباره شهید نادر مهدوی از شهدای شاخص سال ۹۴ خبر داد و گفت: این کتاب را بر اساس خاطرات شفاهی دوستان، همرزمان و خانواده شهید مهدوی نوشته‌ام و از تولد تا پس از شهادت وی را شامل می‌شود.
یاحسینی با تاکید بر اینکه خاطره‌نویسی باید مستند و تا حد امکان بدون ورود به ساحت تخیل و داستان باشد، ادامه داد: کتاب با بیان خاطراتی از کودکی شهید در روستای خرموج از توابع شهرستان دشتی بوشهر از زبان برادر شهید آغاز می‌شود. سپس به انقلاب اسلامی و حضور نادر نوجوان در مبارزات انقلابی ضد رژیم پهلوی می‌رسد. در ادامه خاطراتی از حضور شهید در جبهه و خدمات وی در خارک نقل می‌شود. فصلی نیز به عملیات‌های واکنشی و زدن کشتی آمریکایی توسط شهید مهدوی اختصاص دارد و با پژواک‌های پس از شهادت و تشییع جنازه وی پایان می‌یابد.
وی گفت: این کتاب تصاویری نیز همراه دارد و از قابلیت واقعیت افزوده (تبدیل عکس به فیلم توسط نرم‌افزاری در موبایل) برخوردار است و خواننده در کنار خواندن متن می‌تواند به تماشای فیلم‌های روایی عملیات‌های واکنشی در خلیج فارس بنشیند.
این نویسنده حوزه دفاع مقدس همچنین به چاپ کتاب دیگرش به نام «تکاوران نیروی دریایی بوشهر در خرمشهر» در آستانه هفتم آذر و روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: این کتاب خاطرات علی‌اکبر تیرپور از تکاوران نیروی دریایی مقیم بوشهر را شامل می‌شود و ناشر این اثر سوره مهر است.
از «نبرد لرده» تا چاپ اثری از رئیسعلی دلواری
یاحسینی همچنین گفت: نگارش کتاب «نبرد لرده» درباره نقش زنان لرده‌ای در نبرد با انگلیس در جنگ جهانی اول را به پایان رسانده‌ام که تا پایان شهریور آماده چاپ خواهد بود. این کتاب اثری آرشیوی و پژوهشی محسوب می‌شود.
این نویسنده حوزه دفاع مقدس از پایان تالیف کتاب خاطرات علی‌اکبر اسکرووالا خبر داد و افزود: در این کتاب با رویکرد جامعه‌شناسی شهری سعی شده با عکس و خاطره، انقلاب اسلامی به تصویر کشیده شود.
وی همچنین گفت: آذرماه به مناسبت صدمین سالگرد بزرگداشت رئیسعلی دلواری، کتابی از من به نام «رهبران مقاومت ضد استعماری بوشهر» شامل مقالاتی درباره شخصیت‌هایی که در ۵۰۰ سال اخیر علیه استعمارگران مبارزه کردند منتشر می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا