امروز امنیت کشور مرهون خون مقدس شهداست/ شهدا باید در فضای عمومی جامعه مطرح بشوند

تا شهدا: حجت الاسلام محمد رضوی در یادواره شهدای روستای دشته (قهاوند) که با حضور پیکر مطهر دو شهید گمنام برگزار شد اظهار داشت:  تجلیل از شهدا وظایف همه ماست و یاد شهدا در جامعه باید زنده نگه داشته و رفتار و شخصیت آنان که برگرفته از قرآن بود بازگو شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان : با اشاره به اینکه باید در فضای عمومی جامعه شهدا مطرح شوند، بیان داشت: اگر امنیتی در کشور وجود دارد به علت از خودگذشتگی و ایثارگری شهدا در جنگ تحمیلی است و در برگزاری یادواره‌ به دنبال مطرح کردن شهدای روحانی هستیم.
رضوی راد با اشاره به اینکه باید در فضای عمومی جامعه شهدا مطرح شوند، بیان داشت: اگر امنیتی در کشور وجود دارد به علت از خودگذشتگی و ایثارگری شهدا در جنگ تحمیلی است و در برگزاری یادواره‌ به دنبال مطرح کردن شهدای روحانی هستیم.
وی به اهداف برگزاری این یادواره‌ها اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری این یادواره‌ها در استان همدان ارج نهادن به شهدا و خانواده شهدا است و اطلاع رسانی پیام شهدا به جامعه و نسل امروز است علاوه بر اجر اخروی و ماندگاری پیام شهدا برای نسل‌های بعدی باعث ترویج مفاهیم دینی و جهاد و شهادت در جامعه شاهد آن خواهیم بود.
رضوی اذعان داشت: کارهای بزرگی برای شهدا انجام شده و کارهای زمین مانده بسیاری نیز باقی است که برای مطرح کردن آنها تلاش می کنیم.
وی با اشاره به اینکه برای معرفی شهدا کم کاري کرده‌ایم و باید بیش از این کار کنیم، بیان داشت: مامویت ما برای شهدا ابلاغی نیست و برای برگزاری یادواره خود احساس تکلیف کردیم.
نماینده ولی فقیه در سپاه انصار الحسین ادامه داد: در راستای تقویت وحدت حوزه و دانشگاه نباید به یک روز بسنده کرد و بزرگان این دو مراکز باید به دنبال راهکار باشند تا این کار را عملیاتی کنند.
رضوی با اشاره به اینکه وحدت بین حوزه ودانشگاه لازم و ضروری است، بیان داشت: حوزه و دانشگاه اهمیت زیادی در شکل گیری انقلاب اسلامی داشته‌اند.
حجت الاسلام رضوی راد تصریح کرد: پس از انقلاب اسلامی دشمنان اسلام که منافع خود را از دست رفته می دیدند با توطئه های مختلف همچون تحریم، جنگ، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم به مقابله پرداختند تا انقلاب را در محدوده جغرافیای ایران محدود کنند.
وی با بیان اینکه شهدا بهترین سندهای زنده تاریخ هستند، گفت: پیام عاشورا فقط در عزاداری و مصیبت خلاصه نمی شود.
نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان اظهار داشت: باید روحیه ایثار و شهادت و دلایل پیروزی رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان منتقل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا