اخبار

اقتدار کنونی ایران در سطح جهان مرهون ایثار شهداست

به گزارش تا شهدا؛ مدیرکل بنیاد یزد روز پنجشنبه ۱۳ اسفند  در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد که به مناسبت ۲۲ اسفند سالروز تشکیل بنیاد شهید و روز بزرگداشت شهید برگزار شد، با اشاره به اینکه شهدا مظهر قدرت ایران هستند، گفت: این که اقتدار ایران هر روز در جهان گسترده‌تر می‌شود، به برکت همین شهدا است.
احمد ابراهیمی قدردانی از ایثارگران را یک وظیفه دانست و افزود: پراکندن عطر و یاد شهدا در جامعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک امر واجب است که تمام مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی به آن همت کنند.
وی توجه مردم مومن دارالعباده به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را شایسته تقدیر دانست و افزود: الان به مرحله‌ای رسیدیم که در جامعه نیاز به پیگیری برای برگزاری یادواره شهدا نیست و مردم قدرشناس دارالعباده به صورت خوجوش این کار را انجام می دهند.
احمد ابراهیمی بیان کرد: در سال ۶۷ جلسه تشکیل می‌دادیم که دستگاه‌ها و نهادهای دولتی برای برگزاری یادواره‌های شهدا پای کار بیایند ولی الان به لطف حضور جوانان مومن و انقلابی دیگر لازم نیست منتظر اقدام دستگاههای دولتی باشیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد با اشاره به ساماندهی ۲۷۳ گلزار شهدا در یزد، خاطرنشان کرد: جمع‌آوری، حفظ، نگهداری و معرفی آثار فرهنگی، ادبی، هنری وصایا و آثار شهدا و ایثارگران از جمله راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
ابراهیمی از طرح بنیاد در راستای جمع آوری کل وصایای شهدا در یزد خبر داد و اضافه کرد: با توجه به لزوم تدوین خاطرات و وصایای شهدای والامقام، بنیاد با راه اندازی استودیوی شاهد در این راه گام برمی دارد.
این مقام مسئول با بیان اینکه استان یزد ۳۸۵۰ شهید، ۷۵۴ آزاده و ۹۵۸۵ جانباز  دارد که با افراد تحت تکفل و خانواده این افراد حدود ۶۵ هزار نفر تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد قرار دارند، افزود: در استان یزد ۱۲۳ شهید مفقود داریم که هنوز مشخص نشده اما یک تعدادی از خانواده های شهدا که شهید مفقود دارند، شهید گمنامی را به عنوان فرزند خود تقبل کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا