اقتدار و استقلال ایران اسلامی به بركت خون شهدا حاصل شده است

تا شهدا – این یادواره با حضور گسترده خانواده های شاهد وایثارگر ، دانشجویان ، رئیس دانشگاه شهید مدنی ، سردار عبدالفتاح اهوازیان و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آذرشهرو خانواده های شهدا و دانشجویان شاهد و ایثارگر همایش شهدای دانشجو در آمفی تئاتر دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد.

حسن ولیزاده، سرپرست دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر میهن اسلامی گفت: اقتدار و استقلال ایران به برکت خون پاک شهدا به دست آمده است.
سردار عبد الفتاح اهوازیان، از فرماندهان قرارگاه نصرت و سخنران ویژه این مراسم نیز با اشاره به سالروز آزادسازی سوسنگرد گفت: آزادسازی سوسنگرد مرهون مجاهدت‌ها و رشادت‌های رزمندگان آذربایجانی بوده و آنان نقش بی بدیلی در آزاد سازی سوسنگرد داشتند.
وی با اشاره به عملیات جنگ روانی دشمن قبل از آغاز جنگ کلاسیک، خاطر نشان کرد: دشمن ماه ها قبل از آغاز جنگ تحمیلی با ایجاد جنگ روانی و دامن زدن به اختلافات قومیتی ،همواره در صدد ایجاد آشوب و التهاب در نقاط مختلف کشور بود .
وی با ذکر خاطراتی از منطقه جنگی هور افزود: رزمندگان دانشجو در منطقه هور که یکی از صعب‌العبورترین مناطق جنگی بود، بزرگترین عملیات‌های شناسایی، اطلاعاتی و جنگی را در بدترین شرایط انجام می‌دادند.
وی در ادامه با ذکر خاطراتی از دانشجویان رزمنده گفت: شهید علی هاشمی از جمله دانشجویان رزمنده‌ای بود که رشادت‌ها و جانفشانی‌های او در مناطق جنگی زبان زا بود .
سردار اهوازیان افزود: دانشجویان رزمنده حضور درمیدان جنگ تحمیلی را بر سنگر علم و دانش ترجیح داده و با ترک کلاس‌های دانشگاه وبا حضور در جنگ ، تا آخرین قطره خون خود، در جنگ حق علیه باطل جانانه دفاع کردند.
وی روحیه ولایتمداری را از خصوصیات بارز شهدا ذکرکرد و افزود: شهدای گرانقدر ایران اسلامی همواره در وصیتنامه‌های خود بر لزوم ولایت مداری مردم تأکید ویژه‌ای داشتند.
وی افزود: ولایت‌پذیری آحاد مردم بزرگترین خواسته شهدا است و عمل به وصیت شهدا اصلی ترین راه تحقق خواسته‌های آنان بوده و این امر نظام مقدس جمهوری اسلامی را در مقابل تهدیدات متعدد بیمه می‌کند.
در پایان این مراسم از خانواده‌های دانشجویان شهید حسین دباغی ، اسدالله قربانی، علی اصغر برادارن گاوگانی و حسین محمد علیزاده تجلیل به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا