اخبار

اعطای نشان شجاعت به شهید زنده لرستانی

به گزارش تا شهدا؛ عصر امروز با حضور مسئول فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور، فرمانده نیروی انتظامی لرستان، فرمانده سپاه استان، فرمانده لشگر ۸۴پیاده لرستان، مدیر بنیاد حفظ آثار لرستان و جمعی از رزمندگان استان لرستان نشان شجاعت از طرف معاون راهبردی و اشراف فرماندهی معظم کل قوا در ستاد نیروهای مسلح به خانواده  جانباز ۱۰۰ درصد سید نورخدا موسوی اعطا شد.
سردار داوود غیاثی راد اظهار داشت: امروز به مناسب سالگرد عملیات بدر و سالگرد شهادت سردار خیبر شهید همت و سردار مهدی باکری از رزمندگان و خانواده شهدای غرب و شمال غرب کشور که مرکب از رزمندگان ارتش، سپاه و نیروی انتظامی بودند سرکشی و سلام سردار سرلشکر مصطفی ایزدی معاون راهبردی و اشراف فرماندهی معظم کل قوا در ستاد نیروهای مسلح به این خانواده‌ها ابلاغ شد.
وی افزود: امروز با هماهنگی فرمانده نیروی انتظامی استان لرستان، فرمانده لشگر ۸۴ پیاده لرستان و فرمانده سپاه استان لرستان از یک جانباز نیروی انتظامی، خانواده یک شهید ارتشی و یک شهید سپاهی دیدار شد.
مسئول فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور عنوان کرد: با همراهی مسئولان نظامی استان با خانواده شهید احمد چتر عنبری دیدار شد که طی این دیدار با خواهر شهید که خود جانباز و نویسنده دوران دفاع مقدس است در رابطه حدود ۱۰ کتاب که در دست چاپ است صحبت شد که بنا شد جهت چاپ و تکثیر کتاب‌های دفاع مقدس مناطق غرب و شمال غرب کشور با سرلشکر ایزدی مذاکراتی انجام شود.
وی حضور در منزل سرلشکر شهید تاج‌الدین هاشمی نصب را از دیگر برنامه‌های سفر خود برشمرد و گفت: سرلشکر شهید هاشمی از شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در منطقه مهران به شهادت رسیده است.
سردار غیاثی راد گفت: ویژگی سرلشکر شهید هاشمی در کشور بی‌سابقه است به‌ طوری‌که پس از اسیر شدن با مقاومت در مقابل نیروهای عراقی تیرباران می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: امروز در منزل سرلشکر شهید هاشمی وصیت‌نامه این شهید قرائت و فرمانده این شهید در زمان جنگ به‌ صورت تلفنی رشادت‌های این شهید را برای حاضران بازگو کرد.
مسئول فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور اظهارداشت: پس از دیدار با خانواده سرلشکر شهید هاشمی با خانواده شهید زنده دیدار و لوح تقدیری (نشان شجاعت) از طرف سرلشکر ایزدی به خانواده این شهید زنده تقدیم شد.
وی افزود: امروز پس از عیادت سید نور خدا موسوی دکلمه دختر شهید در بین رزمندگان حاضر قرائت شد و بنا است هفته آینده همین دکلمه توسط دختر این جانباز در کنگره بزرگداشت شهدای نیروی انتظامی کشور که در استان سیستان بلوچستان برگزار می‌شود قرائت شود.
سردار غیاثی راد عنوان کرد: در منزل شهید زنده لرستانی نیز سردان رادان مسئول راهبردی نیروی انتظامی کشور طی یک تماس تلفنی از خانواده این جانباز دلجویی کردند.
وی بیان کرد: این قبیل برنامه‌ها به خاطر رضای خدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام می‌شود.
سید نورخدا جانباز ۱۰۰ درصد لرستانی در درگیری با گروهک عبدلمالک ریگی مجروح شد و اکنون هشت سال که در حالت کما به سر می‌برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا