اخبار

اعتقاد به عظمت شهیدان هویت ملت ایران است

به گزارش تا شهدا؛ یادواره شهدای منطقه کرگانه شهرستان خرم‌آباد دیروز سه‌شنبه ۲۲ دی ماه با حضور فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد در پایگاه فاطمه زهرا(س) برگزار شد.
سرهنگ ماشاالله بازگیر در این مراسم اظهار داشت: شهیدان کسانی بودند که باخدا معامله کردند و در مسیر ایجاد و تثبیت انقلاب جان دادند.
وی بابیان اینکه شهدا سند وفاداری ملت ایران هستند، افزود: اعتقاد به شهادت و باور به عظمت شهیدان؛ عمق معنوی، شخصیت و هویت این ملت را نشان می‌دهد.
فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد بابیان اینکه امروز ایران اسلامی مدیون شهیدان است، عنوان کرد: در زمان جنگ تحمیلی ۴۳ کشور برعلیه جمهوری اسلامی ایران جمع شده بودند و قصد نابود کردن این کشور را داشتند.
وی با اشاره به اینکه هشت سال جنگ تحمیلی، جنگی بود که ناخواسته شروع شد، بیان کرد: مردان این سرزمین در مقابل استکبار ایستادگی کردند، همه اسلحه به دست گرفتند و تا پای جان از میهن اسلامی دفاع کردند.
سرهنگ بازگیر تصریح کرد: جنگ زمانی رخ داد که انقلاب تازه به پیروزی رسید بود و از نظر تجهیزات نیز ایران در شرایط تحریم قرار داشت بنابراین ارتش به‌تنهایی نمی‌توانست با دشمن مقابله کند که در این شرایط نیاز به حضور مردم و بسیج در جبهه‌های نبرد با دشمن بود.
وی با اشاره به اینکه مادران شهدا درراهی کردن فرزندان به مقابله با کفار نقش اساسی داشتند، خاطرنشان کرد: زنان باید از حضرت فاطمه زهرا(س) الگو بگیرند و در گسترش فرهنگ جهاد و شهادت نیز طلایه دار باشند.
سرهنگ بازگیر هدف از برگزاری این مراسمات نه فقط ادای تکلیف در مقابل ایثار گری ها و فداکاری های این عزیزان، بلکه آشنایی نسل جدید انقلاب با فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت است.
وی افزود: خیلی از جوانان امروز ما صراط مستقیم زندگی خود را در پیروی از راه شهدا می دانند و می خواهند پیرو مکتب شهیدان  باشند.
 فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت: شهدا دو آرزو داشتند یا پیروزی یا شهادت؛ در واقع آن ها با شهادت خود، هم در این دنیا پیروز شدند و هم در آخرت.
سرهنگ بازگیر ضمن اجر نهادن به مقام والای خانواده های شهدا،اظهار داشت: امنیت امروز را مدیون خون شهدا هستیم اگر مقاومت این شهدا نبود امنیتی نبود، شهدا حاکمیت اسلام را پایدار کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا