اخبار

استمرار یادواره شهدای هویزه نشان از ترویج فرهنگ ایثار دارد

به گزارش تا شهدا؛ سی و پنجمین یادواره شهدای هویزه با حضور سرتیپ مصطفی ایزدی معاون راهبردی فرماندهی کل قوا و آیت الله عالمی عضو مجلس خبرگان رهبری و مسئولین شهرستانی در سالن شهدای هویزه جهاد کشاورزی سبزوار برگزار شد.
در این مراسم منصور برغمدی مدیر جهاد کشاورزی سبزوار تصریح کرد: ستاد برگزاری یادواره شهدای هویزه از زمان شهادت این جهادگران مخلص در جهاد سازندگی و سپس در جهاد کشاورزی تشکیل شد و قطعاً برگزاری هر ساله این مراسم سبب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود.
وی افزود: با برنامه‌ریزی‌‌های انجام شده کتابی با عنوان آثار و وصیتنامه شهدای هویزه تدوین که در اختیار دانشگاه‌ها، مدارس و همشهریان سبزواری قرار گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی سبزوار بیان کرد: مهم‌ترین ویژگی برگزاری یادواره امسال توجه ویژه به ۵ شهید سبزواری هویزه بود که در عملیات نصر در منطقه هویزه به درجه رفیع شهادت نائل شدند، در سطح استان خراسان رضوی تنها ۶ شهید هویزه وجود دارد که از این تعداد ۵ شهید سبزواری و یک شهید اهل مشهد مقدس است.
وی افزود: یادواره شهدای هویزه تنها یادواره‌ای است که در طول ۳۵ سال گذشته برگزار و هیچ گاه متوقف نشده است و این نشان از ترویج مستمر فرهنگ ایثار و شهادت در میان مردم و جوانان شهرستان سبزوار دارد.
وی با بیان اینکه مزار شهدای هویزه تنها یادمان شهدای دفاع مقدس است خاطرنشان کرد: شهدای جهادگر این شهرستان گروهی با اخلاص بودند که در سال ۱۳۶۲ به واسطه ساماندهی نیروهای دفاع مقدس گردان‌ها، گروهان‌ها، لشکرها به پشتیبانی جهاد سازندگی پیوستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا