استقبال گرم از کتاب «سلول سرد»

تا شهدا: یحیی کمالی‌پور نویسنده کتاب «سلول سرد»  با اشاره به نگارش این کتاب اظهار داشت: این کتاب در واقع برگرفته از خاطرات شخصی خودم در دوران اسارت در زندان‌های بعثی عراق و خاطرات شکنجه‌ها و رنج‌های فراوان من و هم سلولی‌هایم است.
وی بیان کرد: کتاب سلول سرد  در ۸۰ صفحه و در ۱۰۰۰ نسخه به رشته تحریر درآمده است و طرح روی جلد آن یک سلولی را نشان می‌دهد که به وسیله سیم‌های خاردار احاطه شده است.
کمالی‌پور با بیان اینکه زنده‌نگه‌داشتن یاد شهدا وظیفه است، افزود: بعد از شهادت شهدا، یک رسالت سنگین بر روی دوش دوستان و بازماندگان جنگ است و آن همان انتقال پیام و واقعیت‌های هشت سال دفاع مقدس به نسل بعد از جنگ است.
وی ادامه داد: موضوع دوران خاطرات اسرای ایران، یک سند محکم و قوی نسبت به حقانیت و مظلومیت ملت ایران است.
این نویسنده کتاب اضافه کرد: وظیفه و تکلیف سنگین نسبت به اثبات این سند داریم. این میسر نمی‌شود مگر آنکه آن واقعیت تلخ و شیرین دوران اسارت را در قالب کتاب و نوشته درآورده و مورد استفاده عموم مردم قرار بدهیم.
کمالی‌پور ابراز داشت: مخاطبین این کتاب همه مردمی که عرق ملی و مذهبی دارند و همچنین کسانی که نسبت به تربیت نسل نو و فرزندان این مرزو بوم قلبشان می‌تپد، هستند.
وی در پایان یادآور شد: بنیاد شهید در چاپ اول هزینه‌های آن را به عهده گرفت و استقبال آن به حدی بود که در حال حاضر این کتاب عملاً در کتابفروشی‌ها موجود نیست.
* باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا