از خانواده شهید سعید اسلامیان تجلیل شد

به گزارش تا شهدا؛ افضلی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه دو  و نظری شهردار منطقه، از خانواده شهید سعید اسلامیان که در دی ماه سال ۶۷ توسط منافقین به شهادت رسید تقدیر کردند.
شهید اسلامیان سال ۱۳۳۸ در خانواده‌ای مبارز به دنیا آمد. تحصيلات ابتدايي خود را در دبستان هاتف طی كرد و از نزديك در تماس با توده مستضعف جامعه درد فقر و محروميت را چشيد.سال آخر تحصيلات دبيرستان او  مصادف با دوران پيروزي انقلاب اسلامي بود كه فعالانه و با اشتياق به پخش اعلاميه همراه با دو برادر شهيدش مسعود و پرويز مي‌پرداخت.
شهيد اسلاميان در تمام امور دست در دست دو برادر خود، مسعود و پرويز داشت. در عمليات فتح المبين و بيت المقدس و رمضان به‌عنوان مسئول محور شركت داشت، تا اينكه به كمك سردار حاج حسين همداني در تشكيل تيپ ۳۲ انصارالحسين (ع) همت گماشت و به سمت معاونت تيپ، اولين مأموريت را در والفجر ۲ جهت تصرف پادگان حاج عمران ايفا كرد، او در عمليات های والفجر ۵، خيبر و عاشورا حضور مؤثر داشت. 
 پس از  پذيرش قطعنامه، از جانب ستاد فرماندهي كل قوا دعوت به همكاري شد و به سمت جانشينی و سازماندهی عمليات ستاد فرماندهي كل قوا منصوب  و بالاخره در سحرگاه هفدهم ديماه ۶۷ مصادف با سالروز شهادت دخت گرانقدر رسول خدا(ص)  بعد از ساليان دراز تلاش و مبارزه و جهاد و رزم در حاليكه از مأموريت از جبهه به طرف تهران برمي‌گشت به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا