ارکان های حجاب و عفاف که از اهداف شهیده واعظی بود امروز دچار بی توجهی شده است

تا شهدا:در راستای برگزاری کنگره ملی «شهیده طیبه واعظی»؛ شهیده شاخص سال ۹۴ در کشور وهمزمان با سالروز عفاف و حجاب برنامه دیدار اصحاب رسانه اصفهان با خانواده این شهید پیش از ظهر امروزبرگزارشد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از اصفهان،دراین دیدار صمیمانه که جمعی از اصحاب رسانه استان اصفهان ؛ مدیر روابط عمومی سپاه صاحب الزمان ورئیس جامعه زنان سپاه صاحب الزمان حضور داشتند، مادر و برادر شهید جعفریان از رشادت های داماد و عروس این خانواده(شهدای واعظی) که در طول دوران طاغوت به مبارزه علیه رژیم ستمشاهی به شهادت رسیده بودند سخن گفتند.
دراین دیداربردارشهید جعفریان بااشاره به سرگذشت شهادت ها و فعالیت های اخوی و همسرش در مبارزات ستمشاهی و رویکرد ایشان درمبارزات ستمشاهی گفت:طیبه واعظی درطول دوران مبارزاتی خود هموراه به حفظ حجاب تاکید داشت و در زمانی نیز که ساواک وی را محاصره کرد و خواست که چادرازسر وی بردارد وی با مقاومتی که نشان داد به این جمله معروف اشاره کرد”من را بکشید ولی چادر از سرم بر ندارید.
وی بااشاره به اینکه خانواده جعفریان ۴ فرزند و همچنین عروس و داماد خود را تقدیم اسلام و انقلاب نمود افزود: ابراهیم جعفریان و همسرش طیبه واعظی پیش از انقلاب در زندان های ساواک زیر شکنجه به شهادت رسیدند. مرتضی واعظی و همسرش فاطمه جعفریان نیز در حمله ساواک به خانه تیمی آنها به فیض شهادت نائل آمدند. محمد و حسن جعفریان نیز در جبهه های جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند.
جعفریان، با بیان اینکه تمام مشی شهداء حفظ اسلام ، رعایت عدالت ،دوری از فساد در جامعه، حفظ حجاب است ادامه داد: متاسفانه امروز بسیاری از این آرمان ها زیر سوال رفته و وضعیت حجاب به گونه اسفبار در آمده و در تمامی ادارت ما بحث رشوه و باند و بازی بیداد میکند. همه مسئولان و مردم باید بدانند که مدیون خون شهدا هستند و باید برای حفظ این آرمان ها تلاش کنند.
وی با تاکید به اینکه امروز بنیان های حجاب و عفاف توسط دشمنان هدف قرار گرفته است گفت: امروز جهت فرهنگ سازی عفاف و حجاب و برای مقابله با این تهاجمات و ارائه راهکار های فرهنگی سال ها زمان نیاز است ، پس همه مسئولان باید تلاش کنند نگذارند که اهداف شهدا در  این زمینه کم رنگ شود.
در ادامه نیز این نشست صمیمانه با خانواده «شهیده طیبه واعظی»، مدیر روابط عمومی سپاه صاحب الزمان نیز گفت: سازمان بسیج مستضعفین در هر سال یک شهید را به عنوان شهید شاخص آن سال معرفی می‌کند که امسال نام «شهیده طیبه واعظی» به عنوان شهید شاخص سال ۹۴ اعلام شده است.
حمیدرضا رحمتی، با بیان این‌که اصفهانی بودن این شهید بزرگوار، رسالت استان را در معرفی شاخصه‌های اخلاقی، رفتاری و مبارزاتی ایشان سنگین‌تر می‌کند، عنوان کرد: «شهیده طیبه واعظی» از شهدای انقلاب اسلامی بوده که سال ۵۶ همراه با همسر خود «ابراهیم جعفریان» زیر شکنجه‌های ساواک به مقام شهادت نائل می‌شود.
مسوول معاونت و روابط عمومی تبلیغات سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان از برگزاری کنگره ملی بزرگداشت «شهیده طیبه واعظی» در آذرماه سال جاری خبر داد و گفت: این همایش یک روزه به همت سپاه و با همکاری بسیج جامعه زنان استان اصفهان برگزار می‌شود.
رحمتی با بیان این‌که شاخصه اصلی «شهیده طیبه واعظی»، پایبندی محکم ایشان به عفاف و حجاب بوده است، خاطرنشان کرد: ایشان زمانی که ساواک دست به چادر او دراز می‌کند فریاد می‌زند”مرا بکشید، اما حجابم را برندارید”.
وی حضور امروز و دیدار اصحاب رسانه با خانواده این شهید را به عنوان اولین قدم در برگزاری کنگره ملی «شهیده طیبه واعظی» در روز بیست و یکم تیرماه، عنوان کرد.
* بسیج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا