اربعین شهدای گمنام در همدان برگزار می شود

تا شهدا: محمدجواد زمردیان با اشاره به فرارسیدن اربعین شهدای گمنام دفن شده در پارک مردم،‌ اظهار کرد: استان همدان تا پایان شهریور‌ماه شاهد برگزاری دو برنامه اربعین شهدای گمنام و یادواره ۱۳۶ شهید حصار امام خواهد بود.

وی گفت: در صدد هستیم با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اربعین شهدای گمنام دفن شده در پارک مردم را در سطح وسیع و با حضور شخصیت‌های کشوری در استان برگزار کنیم.
 نماینده کمیته جستجوی مفقودین غرب کشور در همدان افزود: مراسم اربعین شهدای گمنام اواخر شهریور‌ماه توسط گروه «خادم‌الشهدای گمنام» پایگاه مقاومت شهید یوسفی مسجد مهدیه برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: جلسه هماهنگی اربعین شهدا با حضور معاون فرهنگی شهرداری، مسئول پایگاه مقاومت شهید یوسفی و دیگر مسئولان در شهرداری برگزار شد و قرار بر این شد این مراسم توسط پایگاه مقاومت شهید یوسفی مسجد مهدیه برگزار شود.
زمردیان با بیان اینکه تا برگزاری اربعین شهدای گمنام فضا‌سازی محل خاکسپاری این شهدا آماده می‌شود،‌ افزود: فضا‌سازی لازم،‌ فضای ایجاد یادمان از تملک تا یاد‌مان‎سازی و ایجاد المان‌ها در محل دفن شهدا شکل گرفته است.
وی خاطر‌نشان کرد: با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته و آماده‌سازی فضا، امکان برگزاری اربعین این شهدا در محل دفن شهدا و در دیگر اماکن امکان‌پذیر است.
 نماینده کمیته جستجوی مفقودین غرب کشور در همدان یاد‌آور شد: برگزاری یادواره ۱۳۶ شهید حصار امام نیز تا پایان شهریور‌ماه در دستور کار است که امیدواریم حضور شخصیت‌های کشوری را نیز در این مراسم داشته باشیم.
وی با تأکید بر اینکه زمان و مکان دقیق برگزاری مراسم‌ها مشخص نیست،‌ گفت: تلاش می‌کنیم با جمع‌بندی هرچه سریع‌تر و به تناسب وقت سخنرانان، زمان و مکان دقیق برگزاری اربعین شهدای گمنام و یادواره ۱۳۶ شهید حصار امام را به اطلاع مردم برسانیم.
* فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا