ادای احترام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به مقام شهدا و دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران همدان

تا شهدا: حجت الاسلام والمسلمین شهیدی صبح روز سه شنبه سوم شهریور ماه در سفر استانی هیئت دولت به استان همدان با حضور در گلزار شهدای همدان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران پس از ادای احترام به شهدا ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری و رییس جمهور به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان همدان به بیان ارزش بی پایان خون شهدا پرداخت و گفت: پیشرفت و ترقی جمهوری اسلامی ایران مدیون رشادت‌های شهدا و ایثارگران است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه اجرای طرح جامع ایثارگران پس از چندین سال رکود و بلاتکلیفی سرانجام در دولت تدبیر و امید ابلاغ شد، تصریح کرد: رییس جمهوری ضمن صدور دستور اجرای طرح جامع ایثارگران در سال گذشته بر حل و فصل مسائل پیش روی جامعه ایثارگری تأکید ویژه دارند و همواره این مهم را پیگیری می‌کنند.
بنابراین گزارش، شرکت در نشست رییس جمهور با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان، دیدار و گفت‌وگو با خانواده معظم شهدا و ایثارگران در منازل آنان و بازدید از مجتمع فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار همدان از جمله مهم‌ترین برنامه‌های سفر حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به استان همدان است.
دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه سفر استانی هیئت دولت به استان همدان با خانواده شهیدان معظم «حجازی»، جانباز معزز «حسن عروتی موفق» و آزاده سرافراز «سید محمد موسوی پاکنهاد» دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام والمسلمین شهیدی عصر روز سه شنبه سوم شهریور ماه با حضور در منزل خانواده شهیدان معظم «حجازی» تأکید کرد: بر اساس رهنمود حضرت امام خمینی (ره) شهدا شمع محفل بشریت هستند و لذا این فرموده را ما در جامعه می‌بینیم که وجود شهدا جامعه را مصون نگاه می‌دارد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: بر اساس مفاهیم قرآنی، فرزندان شهید هم برای والدین زنده بشمار می‌آیند چرا که آن‌ها «عند ربّهم یرزقون» هستند. خانواده شهید حجازی مایه افتخار استان همدان هستند و این را بدانید که شهدای شما راه شهادت را انتخاب کردند و شهدا بهترین خواص هستند و خداوند سبحان عده ای را برای خود گلچین کرده و آن‌ها را نزد خود می‌برد.
معاون رییس جمهور افزود: تأکید همیشگی مقام معظم رهبری بر تکریم خانواده معزز شهدا است و مرتب سفارش می‌فرمایند که با ابلاغ سلام ایشان از ایثارگران تشکر کنیم و بنا بر این فرمایش رهبر معظم انقلاب، رییس جمهور نیز دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران را پیگیری می‌کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی با اشاره به نقش مادران در تربیت فرزندان ادامه داد: نقش مادران در تربیت فرزندانی که شهید شده‌اند قابل کتمان و فراموشی نیست و این پدر و مادر شهید هستند که زمینه سعادت و شهادت فرزندان خود را فراهم کرده‌اند و آنان را به عنوان هدیه به خداوند تقدیم کرده‌اند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور همچنین با حضور در منزل جانباز ۷۰ درصد «حسن عروتی موفق» در همدان گفت: شما جانبازان شهدای زنده و حاضر در جامعه و موجب برکت و ارتقای مملکت هستید.
نماینده ولی فقیه در بنیاد خاطر نشان کرد: جامعه با وجود و حضور جانبازان که در راستای صیانت از کیان نظام سلحشورانه فداکاری کردند، بیمه شده است و تأثیر جانبازان را می‌توان به عینه ملاحظه کرد.
وی همچنین با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به این خانواده ایثارگر افزود: ارتقای سطح علمی فرزندان ایثارگران از اهداف عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران است که در جهت پیشبرد این هدف هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در ادامه گفت: شما جانبازان سعی کنید همیشه قدر خود را بدانید و در ادامه فداکاری و مجاهدتی که در جبهه‌ها داشتید پایدار و ادامه‌دهنده همان راه خدا باشید.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با حضور در منزل آزاده سرافراز «سید محمد موسوی پاکنهاد»، از تلاش‌ها و تحمل رنج ایشان در دوران دفاع مقدس و دوره اسارت تقدیر کرد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با ابلاغ سلام و تشکر مقام معظم رهبری افزود: ملت ایران دفاع و هر کدام به نحوی ایثار کردند. شماری شهید شدند و تعدادی از جانبازان و بسیاری هم آزاده بوده و به اسارت در آمدند و تلاش می‌کنیم برای همه آن‌ها خدمتگزار خوبی باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی خطاب به این آزاده دفاع مقدس خاطرنشان کرد: شما ستاره‌های فداکاری هستید که در تمام موفقیت‌های نظام شراکت دارید و خانواده ایثارگران مستعد درخشش در تمامی عرصه‌ها هستند.
* ایثار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا