اخبار

ادامه‌ دادن راه پرافتخار شهیدان در مراکزآموزش عالی مورد انتظار ما است

به گزارش تا شهدا؛ سید مجیدحسینی در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان شاهد و ایثارگر سراسر استان خراسان رضوی که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، تصریح کرد: انتظار ما از دانشجویان شهدا و ایثارگران ادامه دادن راه پرافتخار شهیدان و بصیرت افزایی و حضور فعال در صحنه‌های فرهنگی و اعتقادی در مراکز آموزش عالی است.
وی خاطر نشان کرد: حضور فرزندان شاهد و ایثارگر در محیط دانشگاه باید بار معنایی داشته باشد و با حضور خود پرچم‌داری و درخشندگی خود را به اثبات برسانند.
حسینی با اشاره به اینکه استکبار جهانی با هدف قراردادن بنیان‌های اعتقادی و فرهنگی و نهاد خانواده، میدان جنگ را از عرصه‌های جغرافیایی به خانه و دانشگاه کشانده  است، گفت: اقداماتی که در دانشگاه باید انجام شود، تقویت مبانی دینی، اعتقادی و محور قراردادن قرآن و عترت و منویات رهبر معظم انقلاب است.
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در بیان اقدامات خود اظهار کرد: در جهت کاهش مشروطی و افزایش معدل دانشجویان و فرزندان شاهد و ایثارگر، اقدام به برپایی کلاس‌های تقویتی و بنیه علمی کرده‌ایم.
وی خاطر نشان کرد: تغییراتی در حوزه خدمات دهی به دانشجویان دانشگاه دولتی پس از اجرائی شدن آئین نامه ماده ۶۷ قانون جامع ایثارگران انجام می‌شود.
حسینی افزود: در چند سال اخیر با توجه به تحریم‌های ظالمانه نظام‌های استکباری، ۹۰ درصد از اعتبارات فرهنگی کاهش یافته است، این در شرایطی است که در حوزه آموزش عالی افزایش بودجه و اعتبارات به ویژه در دانشگاه‌های شهریه‌ای داشته‌ایم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که پرداخت شهریه ۱۰۰درصد در برنامه ششم توسعه، ابتدا هدفمند و سپس ادامه پیدا می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا