اخبار

احیای اسلام مهمترین هدف شهید محمد مهدی احمدی از شهدای انقلاب بود

به گزارش تا شهدا؛ صدیقه کاظمی گفت: اعتقاد همسرم به استقلال و آزادی کشور بود و از دل و جان می خواست تا ایران از چنگال زور و ستم رهایی یابد و فرامین اسلامی بر مدیریت جامعه حاکم باشد. 
وی اظهار کرد: در دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی محمد مهدی بسیار فعال بود، وی کامیونی داشت که با آن در روستاها تردد می کرد و پیام های انقلاب را که از طریق اعلامیه ها بود به روستائیان می رساند و آنان را برای شرکت در تظاهرات و مبارزه با رژیم شاه دعوت می کرد.
وی ادامه داد: گاهی نیز روستائیان را سوار کامیون می کرد و به شهر می آورد تا در تظاهرات ضد رژیم شاهنشاهی شرکت کنند. 
وی افزود: همسرم یکی از فعالانی بود که اعلامیه های امام (ره)را بین مردم پخش می کرد، شب ها مردم را در منزل جمع می کرد و ماهیت رژیم شاه را افشا می کرد و گاه توسط دوربینی که داشت از صحنه های مبارزه آن روزها عکس می گرفت و مستندات انقلاب را جمع آوری می کرد.
وی ادامه داد: از این که برنامه های تلویزیون وسیله ای برای ترویج فرهنگ غرب شده بود انتقاد می کرد و همواره کسانی را که با او حشر و نشر داشتند به تقوا و ایمان دعوت می کرد.
وی گفت: برنامه های تلویزیون در آن روزها برای فرزندانم جذابیت داشت و برای تماشا به خانه همسایه می رفتند اما همسرم اصرار داشت که تلویزیون خریداری نشود و همواره می گفت برنامه های غربی تلویزیون مغایر با تفکر انسانی و راه اسلام است.
وی افزود: همسرم می گفت که این برنامه ها فقط بی بندو باری را نشان می دهد و قدرت تفکر و فرصت تربیت اسلامی را از خانواده ها می گیرند و عاملی برای دامن زدن به بی اخلاقی و بی عفتی هستند.
همسر این شهید انقلاب افزود: محمدمهدی به نماز، روزه، خمس و زکات بسیار اهمیت می داد و همه را تشویق به نماز می کرد و می گفت نماز ستون دین است، نماز بخوانید تا از گناه دور شوید.
وی با بیان اینکه همسرش به نیازمندان به ویژه بی بضاعت های روستایی بسیار کمک مالی می کرد، افزود: درآمد خانواده ما خوب بود اما زندگی تجملی نداشتیم و همسرم بیشتر درآمدش را به مستمندان می بخشید.
وی در ارتباط با نحوه شهادت محمد مهدی افزود: با اوج فعالیت های انقلابی ماموران شهربانی همسرم را شناسایی کرده بودند و در یک تظاهرات و هجوم مسلحانه به مردم همسرم به سمت منزل حرکت کرد که با تعقیب ماموران شهربانی مواجه شد و در حالیکه در منزل را بازکرد،هدف گلوله قرار گرفت.
وی گفت: از این که همسرم برای اسلام، استقلال و عزت این کشور به شهادت رسید ناراحت نیستم چرا که می دانم درخت تنومند نظام اسلامی با خون این عزیزان آبیاری و بیمه شد.
فرزند شهید احمدی نیز گفت: زمانی که پدرم به شهادت رسید من ۹ ساله بودم و فعالیت های انقلابی پدرم را به یاد دارم.
علیرضا احمدی افزود: محافل شبانه در منزل، فعالیت های انقلابی پدرم در حسینیه ها و مساجد به خوبی در خاطرم نقش بسته و به یاد دارم گاهی شب ها با یکدیگر به توزیع اعلامیه و عکس های امام خمینی (ره) در خیابان ها می رفتیم.
وی اظهارکرد: در آن زمان یادم هست که مردم علیه رژیم شاه شعار نویسی می کردند و در و دیوار مملو از شعارهایی بود که با اسپری رنگ علیه رژیم شاه نوشته می شد.
وی ادامه داد: یک روز با پدرم از محلی عبور می کردم روی سنگ بزرگی با رنگ سیاه شعارها یی ثبت شده بود، پدرم رو به من کرد و گفت ،پسرم این سنگ را می بینی که سیاه شده است اینها فریاد ملت ایران است و این را بدان که دیرنیست که مبارزه علیه رژیم شاه به ثمر برسد.
وی بیان کرد: به نظرم پدرم و همرزمانش در انقلاب اسلامی هرچند در همین راه جان خود را به انقلاب اهدا کردند و دیگر در میان ما نیستند اما به هدف خود رسیدند و آن سربلندی ایران اسلامی است. 
این فرزند شهید والا مقام گفت: امروز وظیفه همه ماست تا ادامه دهنده راه شهدا باشیم چرا که انقلاب اسلامی با تلاش رهبر کبیر انقلاب و ثمره خون شهدا به دست آمده است.
شهید محمدمهدی احمدی سال ۱۳۲۴ درخمین متولد شد و درسال ۱۳۵۷ درتظاهرات انقلابی به دست دژخیمان پهلوی در شهر خمین به شهادت رسید.
* ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا