اخبار

اثرگذاری شهدای مدافع حرم از شهدای دفاع مقدس هم بالاتر است

به گزارش تا شهدا؛ مراسم اربعین بسیجی شهید مدافع حرم مسعود عسگری, عصر روز گذشته در مسجد یوم‌القدیر محله‌ ابوذر تهران برگزار شد.  مراسم با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط قاریان بین‌المللی آغاز شد و حاج مهدی سلحشور به ذکر روزه و مداحی پرداخت.
در ادامه مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان ضمن تبریک به این خانواده شهید و با بیان این که خداوند در قرآن وعده داده است که تمام اهداف شهدا را محقق می‌کند, اظهار داشت: خداوند عمل شهدا را تباه نمی‌کند, این استاد حوزه و دانشگاه گفت: کما این که خداوند در چند آیه قبل از آیه فوق می‌فرمایند: کافرانی که با دین سر جنگ دارند به هیچ کدام از اهدافشان نمی‌رسند. به همین دلیل ما هرچه شهید می‌دهیم قدرتمندتر می‌شویم و به اهداف عالیه نزدیک می‌شویم.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرموده‌اند شهدا مظهر قدرت یک کشور هستند, تصریح کرد: در واقع شهدا نقاط برجسته و قدرت ما هستند.
پناهیان به یکی دیگر از آیه‌های قرآن اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند می‌فرمایند که شهدا را شما مرده نپندارید آنها زنده هستند. این زنده بودن, برزخی نیست چون در عالم برزخ سایر مرده‌ها هم زنده هستند همچنین زنده بودن قیامتی نیست معنی آن این است که شهدا در این دنیا اثر دارند و این حرفی که از خانواده‌های شهدا می‌شنویم حقیقتی است که آنها تجربه کرده‌اند.
این استاد حوزه و دانشگاه افزود: مادر این شهید در مقابل تسلیت دیگران می‌گوید: چرا تسلیت می‌گوییم من احساس می‌کنم تازه فرزندم متولد شده است چرا که قبلا به هیچ عنوان تحمل یک زخم کوچک روی بدن فرزندم را نداشتم. پدر این شهید گفته با شهادت پسرم کمی توانسته‌ام سرم را مقابل خانواده‌های شهدا بالا بگیرم.
پناهیان با اشاره به زنده بودن شهدا گفت: انسان موجودی است که نیازمند  رزق و روزی بوده و باید در این دنیا و آن دنیا دریافتی داشته باشد. فرق شهدا این است که از خود پروردگار عالم, ارتزاق می‌کنند و به خداوند نزدیک هستند.
این استاد حوزه و دانشگاه افزود در برخی روایات آمده هنگامی که شهیدی از خانواده‌ای می‌رود, خداوند جایگزین آن شهید در خانواده می‌شود, نوری که در خانواده شهید حلول می‌کند را فقط خودشان می‌توانند درک کنند وی گفت اطرافیان حضرت آقا می‌گویند زمانی که مقام معظم رهبری نزد خانواده شهیدی می‌روند تمام خستگی‌هایشان برطرف می‌شود. 
پناهیان با بیان این که درس‌هایی که پس از کمی تأمل، شهدا به ما می‌دهند عجیب است, اظهار داشت: شهدا معلم بسیار برجسته‌ای برای جامعه هستند بنده تصور نمی‌کنم کسی بتواند ادعا کند کسانی به جز شهدا, معلمان حقیقی, حقیقت این انقلاب بوده‌اند. 
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به حدود ۲۰۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس گفت: وصیت‌نامه‌های این شهدا را بررسی کردم به طور متوسط تعداد تکرار کلمه امام حسین(ع), کربلا و عاشورا در هر وصیت نامه, چهار مرتبه است و به طور متوسط در هر وصیت نامه, ۴ مرتبه درباره امام, ولی فقیه و تبعیت از رهبری سخن گفته اند.
وی تصریح کرد: حقیقت دین, ولایت ائمه عصمت و طهارت و حقیقت انقلاب, ولایت فقیه است و معلمان حقیقی انقلاب, شهدا هستند و با شهادت خود درس‌های ویژه‌ای داده‌اند که پذیرش و درک آن دشوار است. 
پناهیان در ادامه افزود: شهدا نه تنها معلمان تبعیت از  ولایت فقیه در کشورمان بوده‌اند بلکه در منطقه هم ولایت پذیری را گسترش داده‌اند. اگر ۱۰۰ شهید از شهدای دوران دفاع مقدس در جامعه ما این مقدار تاثیر گذاشته‌اند در حال حاضر هر یک شهید مدافع تاثیر ۱۰۰ شهید دوران دفاع مقدس دارد. 
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که تعداد شهدای ما به یک درصد دوران دفاع مقدس هم نرسیده ولی آثار و برکات آن در منطقه زیاد است، اظهار داشت: پیش بینی می‌کنم اگر به همین طریق پیش برود به شدت مریدان و معتقدان به اصل ولایت و کسانی که عقلانیت ولایت را درک کرده‌اند, تعدادشان و کیفیت التزام آنها در منطقه افزایش پیدا می‌کند. 
وی افزود: به نسبت افزوده شدن معتقدین به ولایت در منطقه, منتقدین از سیاستمداران منطقه هم افزوده می‌شود. اگر سری به کشورهای اطراف بزنیم عده زیادی به شدت از سیاستمدارانی که کوچکترین زاویه‌ای با ولایت فقیه دارند، ابراز تنفر می‌کنند. چرا که آن‌ها خیلی بهتر از ما مسائل را رصد می‌کنند.
پناهیان با اشاره به این که چرا باید چنین شهدایی آثار مهمتری از آثار شهدای دفاع مقدس در منطقه بگذارند، تصریح کرد: این شهدای مدافع حرم و مومن ولایتمدار, علاوه بر جهاد, عنصر دیگری هم دارند که شهدای دفاع مقدس به این شدت نداشته‌اند و آن این است که هجرت هم کرده‌اند. طبیعی است که خداوند پاداشی هم در کنار جهاد برای هجرت قرار داده است.
این استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس بسیاری از رزمندگان آرزو می‌کردند غواص شوند, چرا که می‌دانستند شهیدی که در آب تیر بخورد, اجر و پاداش بیشتری نصیبش می‌شود. در حال حاضر هم خیلی‌ها در حال سبقت گرفتن هستند و بعضی‌ها را نمی توان نگه‌داشت و نباید این کار را هم کرد چرا که عمر دست خداوند است و خدا لایق می‌بیند که چنین بزرگوارانی را به این مقام برساند. 
وی افزود: یکی از شرافت‌های این شهدا این است که از مومنین دفاع می‌کنند با گذشت زمان مردم قدر شهدای مدافع مومنین مظلوم را خواهند دانست. 
پناهیان با بیان این که شهدای مدافع حرم جهان ما را گسترده‌تر کرده اند، اظهار داشت: اگر چنین شهدایی نبودند در برابر مبارزانی که اهل جهاد و شهادت از کشور افغانستان و پاکستان هستند، شرمنده می‌شدیم. برخی از امثال ما در میدان نبرد در مقابل آنها کم می‌آوریم. 
این استاد حوزه و دانشگاه افزود: شهدای مدافع حرم استقبال کنندگان بی‌نظیری همچون شهدای دوران دفاع مقدس را دارند.
وی با اشاره به این که کلینتون در کتاب خود نوشته ما داعش را راه انداخته‌ایم، گفت: این شهدا می‌خواهند به ما بفهمانند با چه کسانی می‌جنگیم.
پناهیان در ادامه سخنان خود گفت: خانواده این شهید برخی از اشخاص سیاسی که با ولایت زاویه داشته‌اند را در منزل خود راه نداده‌اند. این نشان می‌دهد که شهدا و خانواده آن‌ها موثر هستند و به اهداف خود خواهند رسید. بر ماست که به شهدا احترام بگذاریم و با قاتلین آن‌ها همسو نشویم. 
وی افزود: شهدا ما را بیدار می‌کنند چون جان داده‌اند, همین شهدا و امثال آنها در جهان اسلام, جلوی داعشی‌ها را گرفته‌اند. 
پناهیان با تاکید بر این که دشمن را باید شناخت, خاطر‌نشان کرد: شهدا بصیرت ما را بیشتر می‌کنند و معلمانی هستند که نمی‌گذارند فتنه‌های جدید ما را گمراه کند, اگر جنایت‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه نبود در حال حاضر جزء بسیار اندکی از میان ما, جزء وابستگان و شیفتگان آمریکا بودند و اگر جنایت‌های دشمنان ما نبود همه ما آمریکایی می‌شدیم. 
وی افزود: اگر امریکا از داعشی‌های خبیث حمایت نمی‌کرد, خیلی از سیاسیون, ما را برده آمریکا کرده بودند. 
پناهیان تصریح کرد: شهدا دست ما را گرفته‌اند تا توجه ما را به اخبار جلب کنند و به ما می‌باورانند که کسی جزء امام زمان(عج), منجی شما نیست. 
این استاد حوزه و دانشگاه در پایان سخنان خود اظهار داشت: شهدا کما کان معلمان حقیقی انقلاب هستند و می‌توانند ما را از فتنه‌های آینده نجات دهند فقط باید از آنها تقدیر کرد و نباید غریب بمانند چرا که در غیر این صورت ما بیچاره هستیم. غربتی که بعد از شهادت امام حسین(ع) به اهل بیت بزرگوارش تحمیل شد عامل همه بدبختی‌های آن زمان بود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا