آیین وادع با ۱۳ شهید غواص و خط شکن گمنام در آزادشهر برگزار شد

تا شهدا:  آیین معنوی وداع با ۱۳ شهید گمنام با حضور مردم شیعه و سنی، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران آزادشهر بنحو باشکوهی برگزار شد .
در این آیین مردم این شهرستان ضمن قرائت فاتحه و گلباران پیکرمطهر شهیدان گمنام با اهداف و آرمان های والای شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.
پیکر پاک این شهدای غواص و خط شکن گمنام امروز در شهرهای خان ببین و رامیان تشییع شدند.
پیکر پاک ۱۳ شهید خط شکن و غواص گمنام از بین ۲۷۰ شهید عملیات کربلای چهار بوده اند که چهارشنبه وارد استان گلستان شدند.
این شهدا قرار است پس از تشییع در شهرهای مختلف استان همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در سطح شهرهای گلستان به خاک سپرده شوند.
کاروان شهدای گمنام صبح فردا قرار است در شهرهای مینودشت، گالیکش و کلاله تشییع شود و صبح یکشنبه در آغوش مردم شهرستان مراوه تپه قرار خواهند گرفت.
آیین وداع با دو شهید گمنام در گنبدکاووس نیز قرار است عصر دوشنبه در مصلی نمازجمعه این شهرستان برگزار شود و صبح روز جمعه پس از تشییع در خیابان امام خمینی (ره) برای خاکسپاری به شهر مرزی اینچه برون منتقل می شوند.
چندی پیش پیکرهای مطهر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس از طریق مرز شلمچه به میهن اسلامی انتقال یافت که این شهدا با تلاش کمیته جستجوی مفقودین در عملیات تفحص در جنوب عراق فاو، ابوفلوس، شلمچه، مجنون و زبیدات کشف شدند.
از این تعداد، ۱۷۵ نفر شهدای غواص بودند که اجساد مطهر آنان با دستان بسته در یک گور دسته جمعی در منطقه ابوفلوس عراق کشف شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا