آیین بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر در کرمان برگزار می شود

تا شهدا: مهدی صدفی روز یکشنبه در نشست ستاد هماهنگی هفته دولت و آیین بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر در دفتر معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمان افزود: این آیین ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه روز یکشنبه هفته آینده در حسینیه ثارالله کرمان آغاز می شود.
وی از شهیدان رجایی و باهنر به عنوان استوانه های انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: به منظور تجلیل و تکریم از این شهدای بزرگوار و همچنین اشاعه سیره شهدا به عنوان الگو و نمونه ستاد بزرگداشت سالگرد شهیدان رجایی و باهنر در کرمان تشکیل شده است. 
وی بیان کرد: برنامه های مختلفی در هفته دولت پیش بینی شده است.
وی گفت: روز هشتم شهریور به نام شهیدان بزرگوار رجایی و باهنر نامگذاری شده که همواره با اجرای ویژه برنامه های خاص همراه بوده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کرمان نیز در این نشست گفت: برگزاری کنگره بزرگداشت شهید باهنر در کرمان مستلزم هماهنگی و برنامه ریزی است و باید در این مراسم از افراد ذی نقش برای همکاری دعوت بعمل آید و نقش تاثیرگذار مردم در این مراسم نباید فراموش شود.
محمدجواد کامیاب با تاکید بر اینکه باید راهکارهایی ارایه شود تا مردم حضور پرشوری داشته باشند افزود: کرمانی ها با مهجور بودنشان موجبات مظلوم ماندن شهدایشان را فراهم کرده اند، لذا باید تلاش کرد که مراسمی در شان آنان برگزار شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز گفت: شهید باهنر در کرمان مظلوم واقع شده است.
محمدرضا حسنی سعدی اظهار کرد: وی در سنین پایین به درجه اجتهاد رسیده و فردی بود که در کنار تحصیلات حوزوی از تحصیلات دانشگاهی نیز بهره مند شد.
وی گفت: شهید باهنر بیش از ۳۹ اثر مکتوب از خود به جای گذاشته و شخصیت ارزشمندی مانند او باید به نسل جوان معرفی شود.
وی بیان کرد: مسوولان استان در آغاز اولین روز از هفته دولت با غبارروبی گلزار شهدا و تجدید بیعت با آرمان های شهدا، به نیابت از شهید باهنر، مقبره پدر این شهید بزرگوار را گلباران خواهند کرد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان هم گفت: این ایام فرصت خوبی است که بتوانیم شخصیت این دو شهید بزرگوار را معرفی کنیم.
فاطمه السادات حسینی افزود: تجلیل و گرامیداشت یاد و خاطره این دو شهید عزیز یک وظیفه برای همه مردم و مسوولان است.
وی تصریح کرد: باید برنامه های داشته باشیم که جوان ها را بتوانیم جذب کنیم، جوان هایی که فردا سکان مدیریت مملکت را به دست خواهند گرفت.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: در برگزاری برنامه ها می توانیم از انجمن ها، سمن ها و کانون های علمی فرهنگی استفاده و با برنامه ریزی کارهایی را به جوان ها واگذار کنیم.
وی گفت: می توانیم در این بزرگداشت با دعوت از خانواده این شهیدان و بیان خاطرات شهدا اندیشه های نظام، اهداف و دستاوردهای انقلاب را به جوانان معرفی کنیم.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمان هم گفت: بخش های متفاوتی از وصیت نامه و افکار شهید باهنر در هفته دولت در سایت استانداری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
نقی عظیمی زاده افزود: نماهنگی توسط این اداره کل از زندگینامه شهید باهنر در مراسم سالگرد این شهید به نمایش گذاشته می شود.
وی با اشاره به فعال سازی سامانه پیامکی استانداری کرمان در راستای ارسال پیامک های مربوط به این هفته گفت: سامانه پیامکی کتابخانه های ملی استان از میان جوانان ۱۵ هزار عضو دارد که می توان مورد استفاده قرار گیرد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمان از نشریات استان درخواست کرد تا در هفته دولت به وصیت نامه و افکار شهدای دولت بویژه شهید باهنر و شهید رجایی بیشتر پرداخته شود.
هفته دولت از فردا دوشنبه دوم شهریور آغاز می شود.
* ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا