آشنایی با سیره شهدا ما را در برابر تهاجم فرهنگی دشمن بیمه می‌کند

به گزارش تا شهدا؛ در راستاي نشر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اسلامي و به منظور هم اندیشی و تبادل نظر در خصوص معرفی شهید شاخص معلم و دانش آموز در سال جاری، جلسه معتمدین معین در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سربیشه از توابع استان خراسان جنوبی، با حضور  مدیر آموزش و پرورش و معتمدین معین این شهرستان برگزار شد.
حسینی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سربیشه، ضمن عرض خیرمقدم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و تقدیر و تشکر از حسن عنایت و همکاری صمیمانه مدیر آموزش و پرورش شهرستان سربیشه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، به ذکر اهداف این جلسه پرداخت و گفت: هر چه داریم از برکت وجود شهدا، ایثارگران و آزادگان عزیزمان است و هدف از برگزاری این جلسه مشورت و تصمیم گیری با همکاری  معتمدین معین جامعه ایثارگری، پیرامون نحوه  انتخاب و معرفی شهید شاخص معلم و دانش آموز شهرستان در سال جاری است.
وی افزود: با توجه به اینکه امروز دشمن فهمیده است که دیگر از طریق جنگ سخت نمی تواند با ملت ایران روبرو شود، بنا به فرمایش مقام معظم رهبری از طریق لشکر کشی فرهنگی وارد شده است که لزوم هوشیاری و عکس العمل به موقع آحاد جامعه به ویژه مسئولین را می طلبد که به موقع وارد عمل شده و مردم را از نیت شوم دشمنان قسم خورده ما آگاه کنند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: آشنا سازی مردم به ویژه نسل جوان با سیره شهدا، ما را در برابر هجوم لشکر فرهنگی تا دندان مسلح دشمن بیمه می کند و هزینه های ما را در این جنگ نابرابر  بسیار کاهش می دهد.
حسینی با بیان اینکه با تعیین شهدای شاخص به ویژه فرهنگی و دانش آموز، برای نسل جوان به جای قهرمانان پوشالی دشمنانمان، شهدا را که قهرمان واقعی بوده و به ما عزت امنیت و شرافت را هدیه دادند، معرفی کنیم.
وی در پایان گفت: ان شاءالله با نشر وصایا، خاطرات، زندگی نامه ها و دل نوشته و دست نوشت های شهدای والامقام، بتوانیم به خوبی پیام آن ها را به نسل جوان منتقل کرده و نام خود را به عنوان یک سرباز ولایت در لشکر فرهنگی اسلام علیه تهاجم فرهنگی دشمن ثبت و ضبط کرده و همانند دوران هشت سال دفاع مقدس در این میدان نیز سربلند و پیروز باشیم. 
در ادامه جلسه عباسی فر مدیر آموزش و پرورش شهرستان سربیشه نیز پیرامون این طرح مطالبی را عنوان کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با اجرای این طرح، قدمی کوچک در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح شهرستان سربیشه برداریم و مقام والای شهدای فرهنگی و دانش آموز سطح شهرستان را بیشتر و محسوس تر به دانش آموزان عزیز در سطح مدارس بشناسانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا