اخبار

آرمان شهید نواب صفوی برپایی نظام اسلامی بود

به گزارش تا شهدا؛ حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدهادی عبدخدایی شامگاه شنبه ۲۶  دی ماه در گرامیداشت شصتمین سالگرد شهادت شهید نواب صفوی در مهدیه مشهد مقدس که با حضور آیت الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد، نیره سادات احتشام رضوی همسر و فرزند این شهید والامقام، نصرپور مدیرکل صدا و سیما خراسان رضوی، ملک‌دار قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان و ملکی رئیس بنیاد شهید منطقه ۲ مشهد و جمع کثیری از مردم شهید پرور، خانواده‌های شهدا و ایثارگران و مسئولین شهری مشهد مقدس برگزار شد، با اشاره به بخشی از ویژگی‌های شهید نواب‌صفوی تصریح کرد: شهید نواب صفوی شهیدی پاک باخته بود که مصداق جوانمردی در دوران غربت اسلام و فریاد نسلی اسلام خواه بود.
وی افزود: این شهید به‌تنهایی و یک‌تنه در مقابل استکبار ایستاد و شجاعانه از آرمان‌های والای خود که همان مبادی و مفاهیم ارزشمند اسلامی بود، دفاع کرد.
سفیر سابق ایران در واتیکان گفت: اخلاص، توکل، اعتماد و اعتقاد به خدا ویژگی‌های بزرگ شهید نواب صفوی بود، شب زنده داری او با قرآن در ایام حیات و اسارتش هرکس را به دنیایی از معرفت رهسپار می‌کرد.
حجت الاسلام عبدخدایی تاکید کرد: برپایی نظام اسلامی نشات گرفته از اسلام ناب محمدی آرمان شهید نواب صفوی بود.
این استاد حوزه و دانشگاه به گوشه‌ای از صحبت‌های شهید نواب‌صفوی اشاره و بیان کرد: شهید نواب صفوی معتقد بود که روزی می‌میرد که از هر قطره از خونش صدها نواب‌صفوی به پا خیزد، امروز در یمن، لبنان، سوریه و دیگر نقاط جهان هزاران نواب صفوی فریاد اسلام خواهی‌شان بلند است.
وی گفت: نواب صفوی در دوره‌ای غریب و مظلوم وار به شهادت رسید و در این دوره حتی کسی جرات نمی‌کرد نامی از او در حوزه‌ها و مجامع عمومی ببرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا