آرامش امروز ایران اسلامی را مدیون خون شهدا هستیم

تا شهدا:  حجت الاسلام سید مصطفی حقی دادستان مرکز گلستان عصر امروز پنجشنبه ۷ آبان ماه در پنجمین یادواره ۱۴۰ شهید امامزاده روشن آباد شهرستان کردکوی گفت: یکی از مواردی که در زندگی انقلابیمان باید قدر آن را بدانیم این است که شهدا ولی نعمت ما هستند.
حجت الاسلام حقی افزود: امروز اگر امنیت و آرامش داریم و این اعتقادات و این چادرهایی که بر سر زنان این سرزمین وجود دارد و این زیارت کردن ها را مدیون خون شهدا هستیم.
وی با اشاره به اینکه اگر شهدا نبودند معلوم نبود وضعیت ما چگونه میشد، اذعان کرد: امام خمینی (ره) در سال ۵۷ پس از ورود به کشور مستقیم به سمت مزار پاک و مطهر شهدا رفت و با این کار قصد داشت به ما بفهماند که ما هرچه داریم از شهداست.
دادستان استان گلستان تأکید کرد: امروز نیز هر مقام و مسئولی وارد هر شهر و استان می شود ابتدا به مزار پاک و مطهر شهدا می رود که این رسم خوبی می باشد.
این مقام مسئول با بیان خصوصیات شهدا گفت: اولین نکته این است که همه مان نسبت به شهدا حسرت می خوریم که این جایگاه عظیم و ارزشمندی است که خداوند متعال به شهدای گرانقدر عطا فرموده است.
وی تصریح کرد: وقتی وزیر شوروی سابق به نزد امام خمینی (ره) آمد روبروی امام زانو زد امام (ره) با این عظمت و بزرگی دعا می کند با شهدا محشور شود.
حقی گفت: در اهمیت جایگاه بسیجیان همین بس که وقتی آیت الله مشکینی در مقابل درخواست بسیجیان برای گرفتن عکس قرار می گیرد می گوید به شرطی با شما عکس می گیرم که شما در آن دنیا مرا شفاعت کنید.
دادستان مرکز گلستان افزود: اگر امروز در ایران آرامش داریم و در اطرافمان ناامنی است مدیون ۲۱۳ هزار شهید انقلاب اسلامی هستیم وگرنه از این امنیت بالا برخوردار نبودیم.
وی ادامه داد: اتفاقاتی که در جنگ هشت ساله رخ داد در هیچ نقطه ای از دنیا اتفاق نیفتاد. کجای دنیا داریم که پسری ۱۷ ساله که به نقطه ای رشد و کمال برسد که زیر تانک برود، مگر جبهه چگونه مکتبی بود که پسری ۱۷ ساله به نقطه ای از کمال برسد که آیت الله مشکینی طلب شفاعت از وی را بکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا