اخبار

آخرین نمازش را در حیاط خانه خواند

به گزارش تا شهدا؛ ابراهیم رمضان زاده عنوان کرد: درست به خاطر دارم که در زمان جنگ وقتی ۸ سال بیشتر نداشتم عده‌ای از عرب‌های خسارت دیده از جنگ به مشهد آمده بودند و کمک می‌طلبیدند و پدرم به آنان کمک می‌کرد و می‌گفت نباید نسبت به نیازمندان بی‌تفاوت باشیم. 
رمضان‌زاده با اشاره به اینکه پدرش در کمک به جبهه‌ها پیشتاز بود، گفت: فرش زیر پایمان را فروخت و خرج جبهه‌ها کرد و همیشه می‌گفت ما برای دفاع از میهن اسلامی و ناموس مردم شهید می‌شویم و تنها انتظاری که از شما داریم این است تا در مسیر اسلام باشید و واجبات خود را فراموش نکنید. 
وی افزود: همیشه پدرم در خانه خوش اخلاق بود و لبخند بر لب داشت و صفا و صمیمیتی که با مردم داشت را با وجود کودکی‌ام به خوبی می‌فهمیدو هرگز فراموش نخواهم کرد. 
این فرزند شهید خاطرنشان کرد: اخرین شبی که از پدرم به یاد دارم شبی است که نمازش را در حیاط خانه خواند و حال و هوایی بسیار عرفانی داشت، همان شب در جمع خانه به همه ما تأکید کرد که دین اسلام و راه شهدا را ادامه دهیم و از نماز غافل نشویم. 
رمضان‌زاده خاطرنشان کرد: به نظرم پدرش می‌دانست که شهید می‌شود و به او الهام شده بود و برای همین در آخرین توصیه‌هایش تمام آنچه که برایش اهمیت داشت را به ما گفت. 
گفتنی است شهید علی اصغر رمضان‌زاده در یکم خرداد ماه ۱۳۶۵ در منطقه قلاویزان و در گردنه کله‌قندی به درجه رفیع شهادت نائل شده است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا