شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 7 / 1399] به همت فرهنگسرای کار و تعاون؛
[6 / 7 / 1399] شهید محمد رسول رضایی؛
[6 / 7 / 1399] معرفی کتاب؛
[7 / 7 / 1399] از سوی فرمانده انتظامی شهرستان کهگیلویه؛
[6 / 7 / 1399] معرفی کتاب؛
[6 / 7 / 1399] رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی؛
[7 / 7 / 1399] دبیر شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی تبریز خ ...
[6 / 7 / 1399] معرفی کتاب؛
[6 / 7 / 1399] مسئول سازمان زنان اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس ی ...
[6 / 7 / 1399] اینفوگرافیک؛
[6 / 7 / 1399] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان؛
[6 / 7 / 1399] شهید مدافع حرم محمد پورهنگ؛
[7 / 7 / 1399] شهید قاسم کریمی؛
[7 / 7 / 1399] در ویژه برنامه «راویان مقاومت» مطرح شد؛

 

یدالله مشایخی
کد شهید: 36002
گزارش خطا
یدالله مشایخی
یدالله
نام: یدالله
نام خانوادگی: مشایخی
نام پدر: جان الله
تاریخ شهادت: 1365-11-04
زندگینامه:

یازدهم اردیبهشت 1345در روستای دسک جبالبارز سفلی از توابع شهرستان جیرفت متولد شد پدرش جان الله کشاورزبود ومادرش مریم نام داشت تاپایان مقطع متوسطه در رشته تجربی درس خواند سال 1364ازدواج نمود وصاحب یک دختر شد کشاورز بود به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت بیست وچهارم بهمن 1365در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر وگردن شهید شد پیکر وی در گلزار شهدای علی  آباد سازمان جیرفت به خاک سپرده شد

 


وصیتنامه:

اگر دشمنان اسلام بدانند که روزی مسجدها خالی می شوند، این را بدانید که انتظار آن روز را می کشند تا اسلام را شکست بدهند و این کاملا برای دشمنان ما جا افتاده است و همیشه جبهه ها را پر نگه دارید و جای شهیدان گلگون کفن به خون کشیده شده را خالی نگذارید و با جان و مال خود در راه اسلام جهاد انجام دهید. ای امت اسلام خودتان را کاملا در اختیار اسلام قرار دهید. بدانید ما که رفتیم کاملا در اختیار اسلام بودیم تا اینکه رفتیم و خداوند تبارک و تعالی می داند تنها آرزویمان، شهادت در راه او بوده است و خداوند آن را نصیبمان فرمود. هدفمان صادر کردن اسلام به تمامی ملتهایی بود که فطرت آنها ذاتا خدایی است اما حکومت های ملیتی آنها را از راه خداوند دور می کنند. حال به جوانان غیور اسلام اظهار می دارم که پایان راه همگی آنها مردن است و چونکه دانستید همه کس باید بمیرد، پس تو ای جوان به پا خیز و پا در جبهه بگذار و دین مبین اسلام را یاری کن. و بدان که جامعه ما احتیاج به جوانانی دارد که انجمنهای اسلامی را یاری کنند تا اینکه حکومت اسلام را در جهان صادر نمایید، پس این شما جوانان هستید که این کارها را انجام می دهید. و ای عزیز، ای سنگر نشین رزمنده همیشه با شجاعت کوشش کن تا اینکه دشمنان اسلام را به خاک و خون بغلطانید و دشمنان زبون را امان ندهید که برای ما برنامه ریزی کنند تا اینکه اسلام را شکست بدهند بلکه مانند رهبرت علی(ع) چون شیر در جبهه برزم، بدان که دشمن در تمامی جبهه هایش فقط روی قدرت و ضعف نیروهای اسلام برنامه ریزی می کند. خدای نکرده باشد که از خودتان در جبهۀ نبرد یا آموزشی ضعف نشان بدهید.

خدایا مرا که بردی در پیش خودت، پس صبری عطا کن به جاماندگان من و اقوام و خویشان و گناهان آنها را بیامرز و همچنین گناهاند خودم را.

والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته

یدالله مشایخی

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی                            خمینی را نگه دار


ابزار هدایت به بالای صفحه